Läänlased pidasid meistrivõistlusi orienteerumises

14. oktoobril, päikselisel vananaistesuvel, peeti Läänemaa meistrivõistlused orienteerumises, mis sellel aastal leidis aset Pullapääl endise raketibaasi territooriumil ja selle ümbruses.

Võistlusel osales 37 inimest. Võistlejad jagunesid 12 vanusklassi vahel. Võistlusklassid M-21 ja M-40 võtsid mõõtu 7,7 km km pikkusel rajal, N-21, N-40, M-60 läbisid 5,6 km raja ning MN-14, MN-16 ja N-60 läbisid 2,3 km pikkuse raja.

M-14 klassi esimese koha sai Kaur Nellis 01:06:39, teise koha Simo Linno (+36:33)  ning kolmanda koha Tormi Ulm ajaga (+39:59).

N-14 klassis jooksis esimesele kohale Karen Loorens ajaga 00:36:48, teisele kohale Laura Ulm (+05:06) ning kolmandale kohale Miia Ulm (+68:49). Nii M-14 kui ka N-14 klassis oli üks võistleja. Claudia Birk läbis raja ajaga 00:42:15 ning sama vanusklassi poiste arvestuses jooksis Eric Richard Kogerman ajale 01:14:43.

M-21 võistlusklassis pälviti meistritiitliga seekord Jaan Kostjukov kelle aeg oli 01:10:12, teise koha saavutas Renno Nellis (+03:13) ning kolmanda koha Neeme Kalda (+11:18).

N-21 võistlusklassis saavutas meistritiitli Jaanika Paalmäe ajaga 01:04:15 ja teise koha pälvis Kaja Loorens (+28:47).

M-40 klassis tuli esimesele kohale Ain Fjodorov ajaga 01:07:48, teisele kohale Meelis Merenäkk (+08:23) ning kolmandale Tarvi Viik (+20:14).

N-40 klassis saavutas tasavägises jooksus esimese koha Marika Meister ajaga 01:16:46, teise koha Ivi Õunapuu  (+00:45) ja kolmandale kohale Anu Poopuu (+02:14).

M-60 esikolmik

M-60 klassis saavutas taaskord esimese koha Rein Hanstein ajaga 00:58:10, Toivo Birk teise koha (+06:09), Mati Kallemets kolmanda koha (+19:21).

N-60 klassis oli jällegi ainult üks võistleja, Helle Rennu, kes läbis raja ajaga 00:34:08.

Võiks öelda, et sellel aastal oli üllatavamaid maastikke. Kui esialgu võis kaardilt jääda mulje, et rajad on kuivad, siis tegelikkuses tuli mitmes kohas karastavas vees suplemas käia, sest viimaste nädalate suurvihmad olid metsad üsna märjaks muutnud. Lisaks vahelduvale pinnasele, pakkus põnevust maha jäätud kunagine raketibaas, Pullapää pank ning merevaated. Kui eelmisel aastal kiideti radade lihtsust, siis tänavu nuputati metsas kauem. Hoolimata ootamatustest olid võistlejad rahul sportlikult veedetud pühapäeva üle.

Läänemaa Orienteerumisklubi Okas tänab kõiki osalejaid, kes leidsid tihedas võistlusgraafikus aega, et osaleda Läänemaa meistrivõistlustel.