Kalender

Läänemaa lauatennisemeistrid on Sandra Prikk ja Markus Põru

Naiste turniiri kindel võitja oli Sandra Prikk (Läänemaa Spordikool/HPK), kuid teisest neljanda kohani käis väga tasavägine võitlus ja tekkis niinimetatud surnud ring, kus kõik kolm kogusid võrdselt punkte. Kõik naiste üksikmängud lõppesid tulemusega 3:0 (seti punkte üles ei kirjutatud) ja ka kõigi mängude kokku lugemine ei aidanud võitjat selgitada, mistõttu mängiti kuldne viies sett (poolte vahetus peale 5. punkti). Teise koha saavutas ja hõbemedali võitis Karolin Aru (Tartu Ülikool/Haapsalu LTK), pronksmedali Marta Sool (LSK) ja neljanda koha Maria Võrklaev (Haapsalu LTK).

Naiste turniiri esikolmik. Foto: erakogu

Olenemata sellest, et meeste turniiril ei saanud mitmed medalikandidaadid osaleda, oli põnevust ja tasavägiseid mänge ehk rohkem kui tavaliselt. Kuldmedali võitis Markus Põru (LSK/LÜG) kaotamata ühtegi setti. Hõbeda sai Sten Andre Kukispuu (Lääneranna SK/Haapsalu LTK) ja pronksi veteran Mati Türk (Haapsalu LTK).

Meeste turniiri esikolmik. Foto: erakogu

Lasteturniiri võitis Marten Maide (LSK/HPK), olles sellega parim minikadett. Parim kadett oli Otto Pähn (LSK/HPK). Parim tütarlaps oli Rika Helena Rõõmus, teine Laura-Liisa Lai ja kolmas Laura Heleen Illenzeer (kõik LSK/HPK). Lohutusturniiri parim oli Mari Lii Viigipuu (LSK/Ridala PK),  parim minikadett Järv Arabella ning teine Sandra Koobak (mõl.LSK/HPK). Parimad juuniorid Sandra Prikk ja Markus Põru.

Foto: erakogu

Naispaarismängu esikolmik: Sandra Prikk – Marta Sool, Maria Võrklaev – Karolin Aru, Margit Nerman – Rika Helena Rõõmus. Meespaaridest võitsid Sten Andre Kukispuu – Jaanus Saviots, järgnesid Markus Põru – Mati Türk ning Arvo Vennola – Bmitri Proosväli-Dobõšev. Segapaaride kullad said kaela Sandra Prikk – Sten Andre Kukispuu, hõbedad Margit Nerman – Markus Põru ning pronksid Marta Sool – Jaanus Saviots.

Naispaarismängu esikolmik. Foto: erakogu

Meespaarismängu esikolmik. Foto: erakogu

Segapaaride esikolmik. Foto: erakogu

Sandra Prikk on kolmekordne Läänemaa 2024.a. meister.

Võistluste peakohtunik oli Heikki Sool IU/rahvusvah.kategooria.