Rannarootsi Läänema MV 2024 võitis NÕVA/KALASABA

Rannarootsi Läänemaa MV 2024 toimusid 6.-7.aprill Haapsalu Wiedemanni Spordihoones. Kuus võistkonda olid jagatud kahte alagruppi, kus mängiti omavahel läbi. Alagruppide kaks parimat pääsesid poolfinaalidesse.

Mängud olid palju põnevust pakkuvad. Kohe esimeses mängus A-alagrupis alistas KK Askus valitseva meistri Nõva/Kalasaba. Lisaks sai viga Nõva liidermängija Andreas Märtson. A-alagrupi kolmas meeskond Saunaklubi/Kossu@ oli selgelt nõrgem ning poolfinaali ei pääsenud.

B grupi eeldatav favoriit Ridala läks Lääneranna vastu 29:7 juhtima, kuid kaotasid mängu  86-97. Järgmises mängus kaotas Lääneranna Est-Transile ning Est-Trans omakorda Ridalale. Tekkis surnud ring, millest poolfinaali pääsesid Lääneranna ja Ridala.

Alagrupi säravamad esitused olid Riko Roosnurme (RID) 45 punkti (sh 8 kolmest) Est-Transi vastu ning Roland Lilleõie (ASK) 28 punkti ja 26 lauapalli Saunaklubi vastu.

Pühapäeval jätkusid meistrivõistlused play-offidega. Esimeses poolfinaalis kohtusid Askus ja Lääneranna. Kohe eest läinud Askuse kasuks jäi poolaeg 42:19. Kolmandal veerandajal tõid Mairo Kanter ja Uku Ehasalu Lääneranna veel 12 punkti kaugusele, kuid siiski kaotasid 74:53. Lauas oli täna Askusel abiks Karl-Peeter Kangur, kelle arvele kanti 17 lauapalli ja 15 punkti. Lääneranna parim oli Uku Ehsalau 12 punkti ja 14 lauapalliga.

Teises poolfinaalis jagasid maid Ridala ja Nõva/Kalasaba. Mäng oli selle turniiri kõige võitluslikum. Ridala noored pressisid kaitses tugevalt Nõva liidreid, kuid lauas oli suur ülekaal Nõval. Poolaja võitis Nõva 44:28. Teisel poolajal Ridala selgelt väsis ja Nõval pikem pink andis vahetusi põhimeestele.  Korra oli vahe juba 32 punkti, kuid Ridala ei andud kordagi alla. Noored pusisid visalt kuni lõpuni ning kaotasid mängu 61:84. Nõva parim oli selgelt Raiko Orumaa, kes otsutavatel hetkedel viskas punkte ning võttis lauapalle. Raikolt 21 punkti, 15 lauapalli ja 7 söötu. Teda toetas Argo Orumaa kolmikduubliga 16 punkti, 12 lauapalli ja 10 sööduga. Head kaitsemängu näitas Ove-Kristjan Kallas 6 vaheltlõikega. Ridala parimad olid hästi kolmeseid tabanud Jürgen Laars ja Riko Roosnurm.

5.-6. Koha kohtumine oli Haapsalu siseasi: Est-Trans kohtus Saunaklubi/Kossu@-ga. Poolaeg 47:37 Est-Transi kasuks. Kuidagi ei saanud Est-Trans kinni Saunaklubi tagameest Ardo Jürjerit. Lisaks jagas korvi all kulpe ja võttis lauapalle Sandor Matteus. Teisel poolajal Mart Lumeste juhtimisel sai Est-Trans eest ära ning head mängu näitasid ka Jürgen Proosväli ja Hugo-Richard Ojamäe. Mängu lõppskoor 92:56 Est-Transile. Est-Transil Proosväli 20 punkti ja 8 lauapalli, Mart Lumeste 14 punkti, 9 lauapalli ja 8 söötu. Ojamäe 15 punkti. Saunaklubi parim Ardo Jürjer 21 punktiga. Teda toetas Sandor Matteus 8 punkti, 14 lauapalli ja 5 blokiga.

3.-4.koha mängus alistas Ridala Lääneranna 109:81. Ridalal viskas Riko Roosnurm 29 punkti ja Jürgen Laars 28 punkti. Lääneranna parim oli Mairo Kanter 30 punktiga (sh 8 kolmest) ning Uku Ehasalu 26 punkti.

Finaal oli eelmise finaali kordusetendus. Kuna Askus oli alagrupis Nõvat võitnud, siis lootus oli suur. Kuid võrreldes eelmise mänguga oli Askusel korvi all Karl-Peeter Kangur ning Nõval Andre Reinart. Lisaks oli tagasi ka Andreas Märtson. Mäng algas pingeliselt ning poolaeg lõppes 31:30 Nõva kasuks. Teisel poolajal Askus väsis. Jällegi Nõva komplekteeritus oli parem ning vahetust sai ka põhimeestele anda. Lõpusireeni kõlades oli Nõva edunumbrid 78:60. Raiko Orumaa viskas 21 punkti ja võttis 15 lauapalli. Andre Reinart 18 punkti ja 8 lauapalli ning vägevaid õhulende pakkunud Andreas Märtson 15 punkt ja 9 lauapalli.  Askuse parim Karl-Peeter Kangur 13 punkti ja 12 lauapalliga.

Maakonna MEISTRID 2024 NÕVA/KALASABA  – Rauno Ollema, Ergo Orumaa, Ove-Kristjan Kallas, Tormi Voog, Reno Orumaa, Raiko Orumaa, Aksel Erit, Andreas Märtson, Argo Orumaa, Andre Reinart, Olev Leisson, Paul Ööbik. Treener Ermo Suurkuusk

HÕBE KK ASKUS – Silver Laidro, Sander Süld, Sander Kuusk, Heikki Pukk, Risto Merimaa, Martin Meeksa, Priidu Koppel, Roland Lilleõis, Karl-Peeter Kangur.

PRONKS RIDALA – Rasmus Savi, Julius Kastein, Hain Hansmann, Jürgen Laars, Jarmo Lempe, Johannes Ränd, Kristian Ööpik, Riko Roosnurm.