Kalender

Läänela 90 esitleb – Läänemaa spordi lugu

Valminud videoklipid

Filmi treiler

Valminud film. Subtiitrid (eesti ja inglise keelsed) vali seadetest. 

 

 

Projekti kirjeldus

Liiga tagasihoidlikult oleme seni jäädvustanud oma maakonna spordipärandit. Meil on väikese maakonna kohta aukartust äratav arv tuntud spordikuulsusi, rajatisi, uhkust rinda tekitavaid spordialasid. Kui palju me sellest kõigest tegelikult teame? Kui palju teab meie järeletulev põlvkond? 

Filmivõtted. Foto Ülle Lass

Ajaloos on lahti kirjutamata ja rääkimata mitmeid musti auke. Selle projekti elluviimisega soovime anda ajaloo jäädvustamisele ka uuemat väljundit – videolood. Läbi trükise ja videolugude (valmid dokumentaalfilm) ja korraldatavate sündmuste kaasabil jäädvustame oma mineviku ja tänapäeva ning anname selle õppematerjalina tulevikuks nooremale põlvkonnale. Et nemadki mäletaks!

Projekti raames valmib raamat, mis tutvustab Läänemaa parimaid sportlasi läbi aegade (ajast, mil esimest korda kuulutati välja Läänemaa parim sportlane). Raamatus sisaldub umbes 20 intervjuud parimatest sportlastest. 

Raamatuga paralleelselt käivad u 40 minutilise dokumentaalfilmi võtted. Film toetab raamatu eesmärki – koguda ja talletada Läänemaa kultuuripärandit ning tutvustada seda läänlastele ja väljaspool Läänemaad. Valmivad ka filmi toetavad promoklipid. 

Projekti mõju 

Spordivaldkonna ajaloolise mälu korrastamine, kohaliku kultuuripärandi säilitamine, ajaloo edastamine huvilistele vaatamiseks/kasutamiseks. 

Projekti maksumus 

Projekti abikõlbulik maksumus on 29 085, 8 eur, millest 90% ehk 26 177,22 on PRIA Leader programmi toetus. 

Projekti periood on 1. juuli 2017 – 30 juuni 2019 (2 aastat)

Info:
Ülle Lass
Tegevjuht 
SL Läänela
5171746