Kalender

Kasutajate haldamine

Kui kodulehel on mitu haldajat, ei ole mõtet jagada ühte kasutajanime ja parooli. Igale haldajale on võimalik teha oma kasutaja. See võimaldab samaaegselt töötamist ja vähendab turvariski. Samuti on erinevatele kasutajatele võimalus anda erineva tasemega õigused.

Kasutajate haldamise paneeli pääseb, kui kontrollpaneelil vajutada nupule Kasutajad või rippmenüüst valida Sait –> Kasutajate haldamine. Uue kasutaja lisamiseks vajutage Uus. Kasutaja info muutmiseks vajutage kasutaja nimele või tehke linnuke kasutaja ette ja vajutage Muuda. Kasutaja kustutamiseks tehke linnuke kasutaja ette ja vajutage Kustuta.

Kasutaja kohta peab olema täidetud järgmine info: nimi, kasutajanimi, e-post, parool, parool uuesti ja grupp. Selleks, et kasutajal oleks õigus pääseda Joomla sisuhaldussüsteemi, peab tema Grupp asuma allpool kirjet „Avalik administreerimisliidese osa“. Soovitatav on kasutada kahte kasutajagruppi: Lehe haldaja ja Administraator. Lehe haldajal on õigus teha kõiki muudatusi lehe sisus: artiklid, kategooriad, sektsioonid, menüüd. Administraator saab lisaks sellele teha muudatusi ka üldises ülesehituses: moodulid ja komponendid.