Kalender

Sektsioonid, kategooriad, artiklid

Lehe sisu koosneb kolmest jaotusest, mis asuvad üksteise sees. See struktuur on oluline administratsioonipaneelis korra tagamiseks ja ei ole otseselt nähtav lehe külastajatele. Struktuur, mida näevad lehe külastajad, pannakse paika menüüdega. Näiteks võib menüükirje viidata ühele konkreetsele artiklile või ka jälgida kindla sektsiooni ja kategooria artikleid – näiteks erinevaid uudiste rubriike.

Kõige üldisem jaotusaste on sektsioon. Sektsioone saab vaadata ja muuta Sektsioonide haldajast, kuhu pääseb, kui kontrollpaneelil vajutada nupule Sektsioonid või rippmenüüst valida Sisu –> Sektsioonide haldamine. Spordiveebi olulisim sektsioon on „Uudised“, mille alla koonduvad kategooriatena tavalised uudised ja olulised uudised ning nende alla omakorda uudised ise. Oma sektsioonid on ka erinevatel alarubriikidel, millele pääseb ligi menüüdest: nt “Terviseedendus”, “Läänemaa Spordikool” jm.

Kõik sektsioonid sisaldavad detailsemat jaotusastet: kategooriaid. Kategooriaid saab vaadata ja muuta Kategooriate haldajast, kuhu pääseb, kui kontrollpaneelil vajutada nupule Kategooriad või rippmenüüst valida Sisu –> Kategooriate haldamine. Artikli liigitamine õigesse kategooriasse tagab selle kuvamise õiges uudisvoos.

Kategooriad sisaldavad artikleid. Artiklid sisaldavad kogu kodulehe sisu, mis igal alalehel on erinev. Artiklid ei sisalda üldisi ja ühiseid raame (mooduleid), mis on nähtavad kõikidel alalehtedel – nt menüü kast, logod, kalender jne. Küll aga on artiklitena üleval nii pidevalt uuenev dünaamiline sisu (uudised) kui ka staatiline osa (menüükirjete all olev sisuline osa). Sisu all on mõeldud nii tekste kui pilte. Artikleid saab vaadata ja muuta Artiklite haldajast, kuhu pääseb, kui kontrollpaneelil vajutada nupule Artiklid või rippmenüüst valida Sisu –> Artiklite haldamine. Artiklite haldaja ülaosas on rippmenüüd, mida võib kasutada artiklite filtreerimiseks, et korraga näha vähem ja täpsemaid artikleid. Samuti võib kiiremaks leidmiseks kasutada lehe ülaosas asuvat otsinguriba.

Hea inglisekeelne selgitav materjal.