Kalender

Joomla sisuhaldussüsteem üldiselt

Administratsioonipaneelis liikumiseks on kaks paralleelset navigatsioonisüsteemi. Ühe võimalusena võib kasutada administratsioonipaneeli avalehel ehk Kontrollpaneelil olevaid kiirlinke. Hiirega nuppude peale sõites on näha ka klaviatuuri lühikäsklused nende nuppude jaoks. Teise ja põhjalikuma võimaluse navigeerimiseks annab administratsioonipaneeli ülaosas asuv rippmenüü. Administratsioonipaneelist välja logimiseks kasuta lehe ülemises paremas osas asuvat linki Välju.

Administratsioonipaneelis liikumisel ei ole soovitatav kasutada brauseri „back“ nuppu ega lihtsat akna sulgemist. See võib põhjustada selle, et süsteem ei saa aru, et mingi komponendi muutmine on sisselogitud kasutaja poolt lõpetatud. Seetõttu hoiab süsteem komponenti lukus ja teised kasutajad ei saa seda muuta enne, kui lukustanud kasutaja komponendist Joomla navigatsiooniga väljub või administraator valib rippmenüüst Töövahendid –> Kirjete vabastamine. Komponentide muutmisel on Joomla ülemises paremas nurgas alati kolm nuppu: Salvesta (salvestab muudatused ja sulgeb komponendi), Rakenda (salvestab muudatused, kuid jätab komponendi avatuks), Sulge / Loobu (kustutab salvestamata muudatused ja sulgeb komponendi). Kui need nupud on nähtavad, on probleemide vältimiseks soovitatav navigeerimiseks kasutada just neid.

Täiendavat abi konkreetse lehe või tegevuse kohta sisuhaldussüsteemis saab vajutades nupule Abiinfo, mis asub lehe ülemises paremas osas. Laiapõhjalisemat informatsiooni ja abi saab aadressilt: http://docs.joomla.org/Administrators .