Triin Kuusik Eesti meister, Kaidi Saarnalt ja Arles Taalilt pronksmedal

Männiku lasketiirus toimunud Eesti täiskasvanute õhkrelvameistrivõistlustel saatis järjekordne edu Läänemaa laskureid.

Naiste õhupüstolis tuli Eesti meistriks Triin Kuusik. Pronksmedaliga täiendas meie laskurite edu Kaidi Saarna. 20 parima laskuri eelvõistlusel lasi Kaidi kolmanda tulemuse 555 silma ja Triin Kuusik 7.tulemuse 549 silmaga. Siin ei omanud koht tähtsust. Vajalik oli saada finaalikoht kaheksa parema hulgas. Siit edasi algas kõik jällegi nullist. 16.koha sai ebaõnnestunult esinenud Kerli Neljas 528.silmaga.

Veera Rumjantseva (Narva), Triin Kuusik, Kaidi Saarna

Finaalis haarasid Triin ja Kaidi liidriohjad ja pärast kümnendat lasku (kokku lastakse 24 lasku) oli neil isegi kaksikjuhtimine. Seejärel kadus nende laskmises hoog ja kehvade laskude tulemusel oldi peale 16.lasku 3. ja 5.positsioonil. Ometi suutsid mõlemad ennast kokku ja finaali viimane osa lasta kindlalmalt kui konkurendid. Tasuks meile kaks medalit. Kuld Triin Kuusik ja pronks Kaidi Saarna. Sellega kordas Triin Kuusik oma eelmise aasta meistritiitlit. Kaidi saavutuski on märkimisväärne, sest paljud konkurendid ei pidanud teda medalipretendendiks. Paljud oma noore ea tõttu ei omanud teadmist, et aastatel 2001-2003 valitseski Kaidi selles relvaliigis Eesti võistlustel.

Meeste püstolis sai Arles Taal 12.koha 552 silmaga ja Elari Tahvinov 16.koha 550 silmaga. See mis Taalil jäi tegemata püstoliharjutus tehti tasa liikuvas märgis. Liikuva märgi (kunagise nimetusega õhusiga) laskmisel suutis Arles Taal võita pronksmedali.

Arles Taal

Tublilt esines naiste õhupüssis Eva-Liisa Saag, kes pääses lõppvõistlusele 20.kohal olles, kuid suutis lasta mitmeid konkurente edestade hästi ja saada 589,6 silmaga 16.koha.

Meeste õhupüssis lasi Martten Tiitsma 578,1 silma. Tema tavapärasest 20.silma vähem. Tasuks 19.koht.