Kalender

Olümpiapäev Läänemaa Ühisgümnaasiumis

Euroopa spordinädalal 24. septembril pidas Läänemaa Ühisgümnaasium olümpiapäeva, mis toimus Haapsalu lossihoovis. Üritus praktilise töö raames 11. klasside õpilaste Demis Terali, Sille Männiku ja Gregor Uustalu poolt.

Iga klass mõtles omale riigi nime ja tegid endale lipu ning plakati, mis tutvustasid nende riiki. Klasside kõrval osales ka õpetajate poolt kokku pandud tiim. Päev algas rongkäiguga koolihoovist lossiparki. Õpilasesinduse poolt andis tervitused edasi Siim Luiga ja päeva kuulutas avatuks kooli direktor Ain Iro. Oli ka olümpialipu heiskamine päris olümpiahümni saatel ning olümpiatule süütamine. Sportlase vande andis Liisalota Kroon ja kohtuniku vande Karmo Einmann. Sellele järgnes kultuuriprogramm, kus klassid esitasid oma riike tutvustavad esitused, mis klassid olid eelnevalt ette valmistanud. Ennem sportima minemist tehti osalejatele väike soojendus ja mängud võisidki alata.

Võisteldi kuuel erineval alal: auto vedamine, mobiilide täpsusvisked, t-särgi vahetus, rennipall, tandem-suusatamine ja mullipallide jooks.

Mullipallide jooks. Foto Demis Teral

Autasustamisel tegime ka loterii, kus oli võimalik saada erinevaid auhindu.

Karika võitis 11. majandus klass. Kuid tähtis ei olnud võit vaid võimetekohane osavõtt. Kõige olulisem oli siiski meeskonnatöö ja klassi ühtekuuluvustunne ning kaasvõistlejate austamine.

Avamine ja lõpetamine oli olümpiahartat jälgides, et õpetada õpilastele olümpiaalaseid teadmisi. Päeva juhtis LÜG-i vilistlane Rivo Reinsalu.

Suured tänud kõikidele sponsoritele ja toetajatele: Vanalinna Bowling, treeningstuudio Hantel, AC sport, SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid, Eesti Barbecue Assotsiatsioon, Terken, Haapsalu Spordikeskus, Loodusvägi, Rhumveld Baltic ja Läänemaa Ühisgümnaasium.

Rohkem pilte näed SIIN

Gregor Uustalu
11. humanitaar