Kalender

Nädalavahetusel toimus Rannarootsi Läänemaa korvpallimeistrivõistluste kolmas voor

Päeva esimeses kohtumises olid omavahel vastamisi Läänemaa Spordikool ja Lihula. Pingelise kohtumise, kus võitja selgus viimase 20 sekundiga, suutis enda kasuks pöörata Läänemaa Spordikool. Kohtumine võideti tulemusega 84:80. Läänemaa Spordikooli resultatiivseimad olid Bertel Schwindt 23 ja Kauri Veskioja 19 punktiga. Lihula parimad olid Mairo Kanter 27 ja Uku Ehasalu 21 punktiga.

Päeva teises kohtumises läksid vastamisi tiitlikaitsja Nõva ja Tradilo/ABC. Täies koosseisus mänginud Nõva haaras kohe juhtohjad enda kätte ja dikteeris kogu kohtumist enda taktikepi järgi. Tradilo/ABC-le ei antud mingit võimalust. Väga ühepoolne kohtumine võideti tulemusega 102:65. Tasub ka ära märkida, et peaaegu terve veerandaja sai Tradilo/ABC mängida perekond Orumaa vastu. Korraga olid platsil isa Kalle Orumaa ja tema pojad Reno, Raiko, Argo ja Ergo. Nõva poolehoidjatele see meeldis ja valjuhäälselt skandeeriti OO-RU-MAAAAD, OO-RU-MAAAAD! Nõva resultatiivseimad olid Argo Orumaa 20 ja Andreas Märtson 18 punktiga. Tradilo tulemuslikumad olid Timo Kaus 16 ja Ardo Huul 12 punktiga.

Kolmas kohtumine algas nii nagu ka eeldati vägagi põnevalt. Vastamisi olid Cipax AS ja Risti. Pool kohtumist kulges punkt punktis. Liider vahetus iga rünnakuga. Kahjuks aga Cipaxi mängijad väsisid ja ühtlaselt tegutsenud Risti võttis lõpuks kindla võidu tulemusega 86:54. Risti parimad olid Kristo Jürgenson 16 ja Martin Tõrv 14 punktiga. Cipaxi parimad olid Ragnar Koppel 15 ja Herki Rank 12 punktiga. 

Viimane kohtumine algas korraks suure ehmatusega SK Haapsalu meeskonnale. Kohtumiseks KK Askusega oli kohale tulnud vaid 4 mängijat. Teadupärast 4 mängijaga mängu alustada ei saa. Ekstreemolukorras pidi võistlusvormi selga tõmbama seega ka meeskonna treener. Kohtumine kulges vägagi pingeliselt ja põnevalt. Väikest edu hoidis kogu kohtumise vältel SK Haapsalu. Väga vapralt võidelnud hiidlased pidasid lõpuni vastu ja lahendasid viimastel sekunditel rünnakud kindlamalt. Väsinud SK Haapsalu pidi lõpuks tunnistama hiidlaste 81:80 paremust. Hiidlaste resultatiivseimad olid Fredi Raba 29 ja Karl Holm 22 punktiga. SK Haapsalu parimad olid Ilo Toom ja Ardo Jürjer 25 punktiga. 

Hea meel on tõdeda, et ilmselt on korvpall Läänemaa kõige vaadatuim spordiala. Igat vooru käib vaatamas keskmiselt 50-60 inimest. Kui arvestada kogu päeva jooksul  erinevaid inimesi saalis siis küündib publiku arv 100 piirini. Võistlustel on mõeldud ka publikule. Loositakse välja auhindu AS Rannarootsi Lihatööstuse toodete näol, lisaks on loosirattas ka Fra Mare Spa ujulapääsmed ning Rannarootsi kaubanduskeskuse kinkekaart. Õnnelikumatel on võimalus teenida ka 50 EUR auhinnaraha viskevõistlusel. Järgmine voor toimub 25. jaanuaril Haapsalu Wiedemanni Spordihoones.