Kalender

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi võitis naiste Lääne maakonna meistritiitli

Lihulas toimusid 2018. aasta naiste Läänemaa jalgpalli meistrivõistlused. Turniir toimus Lihula Spordi ja Kultuuripäevade raames. Lisaks oli turniir mitmes mõttes ka ajalooline. Seda, et Läänemaa parim naiskond selgitati Pärnumaal ja sedagi, et just Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi naiskonnal õnnestus koduväljakul võita esmakordselt Läänemaa meistritiitel.

Läänemaa tüdrukute-naiste jalgpall elab hetkel üle keerulisi aegu. Kunagine erakordselt palju Eesti noortekoondislasi kasvatanud maakond vaevleb tüdrukute jalgpalli regulaarse arendamise puudusel. Hetkel toimuvad tütarlaste treeningud vaid Taeblas.

Vaatamata sellele, toimusid Läänemaa 2018 aasta jalgpalli meistrivõistlused nelja naiskonna osavõtul. Mängiti õuejalgpalli reeglite järgi, kus väljakul vähem mängijaid ja suluseisu ei fikseeritud. Osalesid Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi I , Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi II, Taebla Kool ja Haapsalu linna naiskond.

Veel toimusid meistrivõistlused ajal, kui Lihulas tähistati Lõuna-Läänemaa tüdrukute-naiste jalgpalli regulaarse tegevuse kümnendat sünnipäeva.

Turniir oli aga väga huvitav. kindlasti ei ole olnud varem naiste meistrivõistlusi, kus võitja ja kogu medalikolmik selgub peale viimast mängu.

Turniir algas Lõuna-Läänemaa JK I ja Haapsalu vahelise kohtumisega. Siin napsasid 1:0 võidu Haapsalu jalgpallurid. Teises kohtumises võttis Taebla Kool napi, 2:1 võidu Lõuna-Läänemaa JK II üle. Alates kolmandast mängust läks lahti tõeline virr-varr, kus igal väraval, rääkimata viigi, või võiduypunktidel väga suur kaal. Esiti sai tabelisse võidu Lõuna-Läänemaa JK I, kes surus 3:0 maha Taebla kooli ja esimene viik turniiril tuli Lõuna-Läänemaa JK II ja Haapsalu vahel. Kui Taebla Kool oli 2:1 võitnud Haapsalu naiskonda, siis oli selge, et kogu turniiri saatus jääb viimase kohtumise kahe Lõuna-Läänemaa JK naiskonna vahelise mängu otsustada. Seis oli selgemast-selgem. Kui võidab Lõuna-läänemaa JK I, saavad selle naiskonna mängijad kaela maakonna meistrimedalid, kui kaotavad, leiavad nad ennast tabeli viimaselt realt. Sama ka Lõuna-Läänemaa JK II naiskonna kohta, võit aitaks nad kindlalt pronksmedaliteni. Treeningkaaslaste, väga kaua aega koos mänginud tüdrukute-naiste omavaheline kohtumine oli päeva huvitavam. Ega armu ei antud, korralik sportlik etendus. Lõpuks otsustas mängu, kolm minutit ennem lõpuvilet, aastast 2009 klubis treeninud Anni Ratase võiduvärav. Lõuna-Läänemaa JK I naiskond oli võitnud Läänemaa meistritiitli.

I koht: Lõuna-Läänemaa JK I- Anni Ratas, Sandra Pärnpuu, Janet Peet, Kai Simpson, Trinity Õismets, Janne-Ly Siimon. Treener Jaanus Getreu

II koht: Taebla Kool- Karolina Lillemets, Ketlin Sirel, Kätlin Luur, Mariliisa Murumäe, Lysa-Lotta Kuusman, Lisett Mari Aasma, Ingrika Tuulik. Treener Ulrika Tülp


Taebla ja Haapsalu võistkonnad

III koht: Haapsalu: Jana Kardin, Marjana Kuldsaar, Kairit Poks, Kelly-Ly Tomingas, Laura Koort, Mette Mirja Moumets, Merilin Korpe. Juhendaja Priit Koort

4.koht: Lõuna-Läänemaa JK II: Karin Mänd, Andra-Liis Junker, Anna Luuk, Regle Kurnim, Eliise Ojap, Siret Põldäär


Anni Ratas ja Janet Peet. 

Turniiri parimaks väravakütiks tõusis Anni Ratas. Kokku lõid turniiril väravaid koguni kaheksa jalgpallurit. Parimaks väravavahiks tunnistati Janet Peet