Kalender

Lihula gümnaasiumi jalgpallitüdrukud tulid Eesti teiseks

 

Tütarlaste finaalturniiril kuue parema kooli seas saavutas Lihula gümnaasium kolm võitu ja kaks viiki. Lihula tüdrukud said jagu Kohila gümnaasiumist, Valtu põhikoolist, Kanepi koolist. Viiki jäid mängud Põlva ühisgümnaasiumi ja Rapla Vesiroosi gümnaasiumiga.

Kokku sai Lihula 11 punkti ja teise koha. Eesti koolide meistritiitlist jäi lahutama ainult kehvem väravate vahe.

Turniiri võitis Põlva ühisgümnaasium, pronksmedali teenis Rapla Vesiroosi gümnaasium.

Lihula kooli esindasid: Grete Grau, Gertu Küttmann, Siret Põldäär, Vaike Reinmaa, Marjana Kuldsaar, Jana Kardin, Mariliis Nikkel, Karita Üksvärav. Parimaks mängijaks tunnistati Siret Põldäär. Võistkonda treenivad Kai Simpson ja Jaanus Getreu.

Poiste finaalturniirile lubati 14 paremat kooli, kes jagati kaheks seitsmeliikmeliseks alagrupiks. Medalimängudele pääsuks tuli alagrupis tulla kahe tugevama hulka. Lihula noored jalgpallurid võitsid favoriite Põltsamaa ühisgümnaasiumi ja Kohila gümnaasiumi ning Ahja kooli. Viik tulid mängudes Suure-Jaani ja Kuressaare gümnaasiumi vastu, ainus kaotus tuli Padise kooli vastu. Teenitud 11 punkti tähendas teist kohta alagrupis ja pääsu poolfinaali. Konkurentsi tihedust näitab, et alagrupis oli viis kooli ühe punkti sees.

Emotsioonid, keskendumine, väsimus enam otsustavateks mängudeks Lihula poistele võimalusi ei andnud. Poolfinaalis kaotati Tartu Reiniku ja kolmanda koha mängus Pärnu ühisgümnaasimile. Kuid neljas koht on ülitugev saavutus ja Lihula kooli jalgpallipoiste kõrgeim koht koolispordiliiga võistlustel. Kooli esindasid Reno Mark, Rocco Mõtt, Juhan Johannes Raudsik, Kevin Reidar Bachaus, Rainer Kleinod, Virgo Vallik, Kauri Filippov, Siim Urb, Marten Põld. Parimaks tunnistati Kevin Reidar Bachaus. Poisse treenib Jaanus Getreu.

Koolispordi liidu finaalturniiril mängivad Eesti parimatest parimad koolivõistkonnad. Järjest rohkem on seal suurte linnagümnaasiumide esindusi, mille liikmed treenivad suurtes jalgpalliklubides. Seda enam teeb rõõmu, kui väikesed maakoolid, või väikesed maagümnaasiumid pildile pääsevad ja kõrges mängus kaasa teevad.

Ühe kooli kaks võistkonda Eesti nelja parem hulgas ei ole mitte ainult kooli ega ühe valla, vaid terve maakonna ainulaadne saavutus.

Viimase 12 aasta jooksul on Lõuna-Läänemaa koolid Lihula gümnaasium ja Virtsu kool jõudnud Eesti koolispordi liidu meistrivõistlustel jalgpallis 15 korda esikuuikusse ja tervelt kaheksa korda on võidetud medal. Meil on väga tublid lapsed!

Jaanus Getreu