Läänemaa 2014 aasta jääraja I etapp möödus edukalt

Algul kardeti, et jäädakse SPORT klassiga pimeda peale. Kõik sujus ilusti ja 30 sekundilise intervalliga said sõitjad rajale. Peale I vooru oli selge, kes on kiire ja tahab natuke suuremat vahet eelnevaga.

Võistlusklasse oli 7. Olime esindatud 14 võistlejaga SU klassis, kust tuli ka esimene koht läänlasele Sander Ilvesele. Tema sõitis ainukesena aja alla 4 minuti. 2 kuni 6 kohani olid mujalt kandi mehed ja alates 7 kohast jälle läänlased.

Järgmine klass kus oli palju läänlasi oli esivedu. 32 sõitja hulgas oli koguni 11 meie meest. Ka sellest klassist jäi klassivõit läänemaale Valmar Gildeni kätte. Teistel meie meestel nii hästi ei läinud ja järgmine läänlane oli 8. kohal Keven Serbin,10. oli Marko Kukuškin.

Tagavedus oli stardis 15 sõitjat, kellest 7 kohalikud. Siin tegid Läänemaa mehed poodiumil puhta töö. 1. oli Jüri Hinsberg, 2. koha saavutas Lauri Rodi ja 3. Rico Rodi.

J-18 klassis oli stardis 9 sõitjat, meie mehi oli 3. Kahjuks pidid nemad leppima viimaste hulgas olemisega. Puhta töö kõigis voorudes tegi Rapla nooruke sõitja Kaspar Kasari.

Naisi oli startis 4 ja ka siit jäeti läänemaale 1. koht Piret Gildeni poolt. Tema võitis kõik 3 vooru. Naisi oli stardis veel kaks aga nemad olid 4WD klassis ja nii mõnigi mees pidi nende paremust tunnistama.  Kokku oli 4WD klassis stardis 20 sõitjat ja nende seas saavutas Katrin Hattu 17. koha ja esimest võistluskogemust omandamas Merilin Korpe 20. koha.

4WD klassis jäeti Läänemaale 3. koht Raido Pärna poolt. 20 sõitja seas oli läänlasi 8.

2WD-sport klassis oli võistlema tulnud 7 võistlejat. Nende seas ka Orult Reigo Kleemann, kes pidi paraku tunnistama konkurentide paremust.

Võistlusele oli eriauhinnad välja pannud RMW Transport, nimelt Vanuse Karikad, mille võitjateks osutusid oma vanuste seas kõrgema koha saanud sõitjad: Kuni 29 aastat Jüri Hinsberg; 30-39 Silver Sõmer; 40-49 Raul Põdersalu; 50-59 Ain Laiverik; 60 –Taivo Kuusing.

Järgmine võistlus sarjas peaks toimuma 9. veebruaril Virtsus ja siis jälle Haapsalus 16. veebruaril kui vähegi ilma on.