Kalender

Noored Lihula maadluspoisid võistlesid Eesti meistrivõistlustel südilt Läänemaa eest

Reimo Milva Haapsalu Dünamost sai 10.koha -85kg kaalukategoorias. Janar Sõber Lihulast oli -98 kg kategoorias 11, Markus Pastjan  (-66kg) oli 5. ja Joonas Kaskmäe (-85kg) 5.

Peale Janar Sõbra  on kõik Läänemaa poisid alles 17aastased (esimese aasta juunioride vanuse maadlejad (U20)).

Lääne maakond saavutas 9. maakonna hulgas 8. koha ja klubide arvestuses oli Leola 21 klubi hulgas 17.

Janar Sõber kirjutab oma blogis:

Kalendris oli see võistlus kirjas juba ammu, kuid kahtlesin pikalt, kas julgeme minna meestega mõõtu võtma. Meie poisid on ju ikkagi “külatrennipoisid” ja esimest aastat juunioride vanuses. See tähendab, et paar kolm aastat on veel meestega konkureerimiseni aega.

Oleme eelmisel aastal võistelnud palju, vaatasin vanu protokolle ja nägin, et enamikuga oleme juba ka matil kohtunud, mõnega koguni mitu korda ja mõnd isegi võitnud.

Otsustasime osaleda.

Ise olen poistele olnud peamiseks sparringuks ja maadelnud sel aastal varasemast rohkem. Lisaks tundus eestikatel osalemine ja kaalude muutumine hea stiimul, et oma kehakaalu alandada.

Olin poistega solidaarne: treenisime koos, nälgisime koos, võistlesime koos.

Trennid olid natuke teistsugused, oli ju vaja kaalu võtta ja lihvisime tehnikat. Muidugi me tüdinesime, väsisime – siis jälle tõusime, pingutasime ja higistasime.

Poistel oli 2-3 kg vaja tagasi hoida, enda kohta ütlen nii, et 6.01 kaalusin 105 kg ja kaalumisel 24.01 kell 19 kaalusin koos trikooga 98 kg. On erinevaid dieete, kuid üks tõhusamaid aegade algusest on ”hoia suu kinni ja liiguta ennast”. Aasta tagasi olin 110 kg, nii, et palju õnne mulle.

Endale panin kaks eesmärki: tahtsin punkti võtta ja mitte viimaseks jääda. Kõik läks vastupidi: punkte ei saanud ja jäin viimaseks, mis siis ikka, suurim võit on kaotatud 7 kg. Kokkuvõttes EMV-l 11. koht kehakaalus -98kg.

Vigala treener Olev Nisumaa ütles: “Müts maha iga mehe ees, kes kaalu võttis ja välja tuli.” Pärast  56 sekundit pingutust ja peksa saamist oli pagana hea ja innustav neid sõnu kuulda.

Ag selle õhtu staar ei olnud mina,vaid poisid.

Markus Pastjan võistles -66 kg kehakaalus. Hea loosiõnnega oli ta esimeses ringis vaba. Teises ringis läks Pastjan kokku kolmekordse Eesti meistriga, kes hiljem tituleeriti juba neljakordseks Eesti meistriks. Kolmandas ringis oli juba 3.-5. koha kohtumine ja selle kaotas Pastjan meie treeningutel harjutava mehega, Vändrast meie kanti kolinud Argo Kaasiga. Argol on mitu erinevat EMV medalit. Kokku täiskasvanute Eesti MV 5. koht. See on tugevaim saavutus Markus Pastjanil.

Joonas Kaskmäe oli samuti esimeses ringis vaba. Teises ringis maadles Joonas hilisema hõbemedalimehega. Et vastane jõudis finaali, maadles Joonas 3.-5. koha matšis noore mehega Vigalast. Taas tuli kaotus, kuid lahinguga kaotus ja tulemuseks samuti 5. koht täiskasvanute Eesti MV-lt -85 kg kehakaalus.

Suur tänu Arvi Alesmaale, kes meid seekord transpordiga aitas.  Selle hooaja alguse Leola sõite toetab Kultuurkapital.

Janar Sõber