Kalender

Haapsalus võistlesid noored maadlejad

 

Kõige nooremate seas ei jagunud läänlastele ühtegi esikohta.

8–9aastaste kuni 50 kg kaalukategoorias sai kuldmedali Lihula Leola maadleja Jaspar Kirs.

Samas vanuseklassis üle 50 kg võistlejate seas oli võitja tema klubikaaslane Eerik Pank.

10–11aastaste seas võitis kuni 45 kg kaalukategoorias esikoha Nikita Vinogradov (Haapsalu Dünamo).

Kuni 16aastaste seas said kuldmedali kaela Lauri Leier Haapsalust (kuni 73 kg, 4. fotol punases) ja Joonas Kaskmäe Lihulast (kuni 85 kg).

Teise koha kõige nooremate kuni 31 kg maadlejate seas sai Martna poiss Hendrik Rämman (3. fotol sinises).

8–9aastaste seas olid oma kaalu kolmandad Leola klubi Robin Mõtt ja Silver Nikkel ning Dünamo Robin Uspenski (5. fotol koos isa ja vennaga).

10–11aastaste seas said kolmandaks Artur Snigurski (Dünamo), Jaanis Soosaar (Martna), Karl-Armin Võsur (Dünamo).

Vanimas vanusegrupis said kolmandaks Jan Piberman (Dünamo), Reio Altmeri (Martna, 1. fotol sinises) ja Keiro Raudkats (Dünamo, 2. fotol punases).

Võistluste korraldaja, Dünamo treener Aap Uspenski kiitis suurt osavõtjate arvu. „Tavaliselt on 60–70 võistlejat, nüüd 116,” ütles ta.

Tema sõnul tuli osalejaid Eesti igast otsast ja see on seletatav just väiksematele mõeldud võistluste vähesusega. „Kuni 7aastaste ja kuni 9aastase vanuseklassile on võistlusi suhteliselt vähe. Lähiajal peale Martna võistluse ei olegi rohkem tulemas. Nendes vanuseklassides oli ka kõige rohkem võistlejaid,” ütles Uspenski.

Sel aastal said võistlused peetud kultuurkapitali ja linnavalitsuse toel. Tuleval aastal tahab Dünamo võistlust veelgi uhkemalt pidada, sest võistlus saab kümneaastaseks.

Ajal, mil Eesti aasta sportlaseks sai maadleja Heiki Nabi ja aasta treeneriks tema treener Henn Põlluste, ei saa maadlusklubid vähese huvi üle kurta. „Väikeste viie-kuueaastaste puhul pole vahet. Nemad ei tea olümpiast midagi ja tahavad lihtsalt mürada. Küll mõjub see nende vanematele,” ütles Uspenski.

Puudus on Dünamol 10–15aastastest poistest. „Kolm poissi läksid Audentese spordikooli. Need aga, kes järele jäid, on nii erineva kaaluga, et neil on raske omavahel maadelda. Ootame poisse treenima, kui nad ka maadlusega varem kokku puutunud ei ole,” kutsus Uspenski.