Kalender

Eestimaa Spordiliit Jõud aastalõpupeol said tunnustust Heikki Sool ja Rudolf Lumiste

Lääne Maakonna Spordiliit Läänela esitas piirkondlikuks spordisündmuseks Läänemaal Heikki Soola korraldatud A. Kanepi VII memoriaali lauatennises ja kohaliku spordielu edendajaks Rudolf Lumiste (Sauna Cup korvpallis korraldaja).

Aasta  piirkondlik spordisündmus Läänemaal 2013. aastal 

15.-17.novembrini toimus Haapsalus  rahvusvaheline Albert Kanepi VII memoriaal lauatennises, mis esmakordselt kuulus ka ITTF-i (Rahvusvaheline Lauatennise Föderatsioon) reitinguturniiride hulka. Sellise õiguse saamiseks peab võistlus olema rahvusliku spordialaliidu lahtisteks meistrivõistlusteks.

Võistluse ametlikuks rahvusvaheliseks nimeks on ESTONIAN JUNIOR AND CADET OPEN/ALBERT KANEPI 7TH MEMORIAL. Esmakordselt olid võistlused kolmepäevased s.t. algasid reedel võistkondlike võistlustega. Teine päev algas võistkondlike finaalmängudega. Edasi algasid nais- ja meesüksikmängud ning Rahvaliiga, kus kokku osales 131 lauatennisisti. Peale lõunat alustasid kadetid üksikmängudega ning paarismängud naistele, meestele ja rahvaliigas. Mängupäev lõppes kadettide finaalmängudega kell üheksa õhtul. Kõige rahvarohkem oli pühapäev kui võistlustulle läksid lapsed 8-s vanuseklassis ning juuniorid mehed/naised kokku 157 mängijaga. Kokku oli 20 võistlusklassi, auhindu jagus ka veteranidele.

Kokku käis pinksi mängimas 292 erinevat lauatennisisti Eestist, Soomest, Leedust, Lätist ja Venemaalt S.-Peterburist (ITTF-i nõue on, et osalema peab vähemalt 5 riiki).

Aasta  tegija kohaliku spordielu edendaja Läänemaal 2013. aastal

Lääne Maakonna Spordiliit Läänela on juhatuse koosolekul 18. novembril arutanud võimalikke kandidaate kohaliku spordielu edendajatena maakonnas.  Lähtuvalt arutelu tulemusest ja spordiliidu juhatuse protokolli otsusest nr 1.2.,  esitatakse Aasta tegijaks kohaliku spordielu edendaja kategoorias autasustamiseks Rudolf Lumiste.

Rudolf Lumiste on 2013. aasta septembris edukalt korraldanud 14. rahvusvahelise korvpalliturniiri Sauna Cup — omanäoline korvpalliturniir, millest seekord võttis osa 37 võistkonna kuuest riigist. Võistlustel osales ka sel aastal palju kuulsusi korvpallimaailmast.

Eestlastest olid kohal näiteks Puka Sokud, kus mängisid üle 40aastaste meeste maailma-meistrid. Cramo nime all mängis mitu Kaleviga NSV Liidu meistriks tulnud meest — Harri Drell, Sergei Babenko, Aleksandr Karavajev jne.

Sauna Cupi võit ei too erilist au või kuulsust, sellele tullakse korvpallimängimise mõnu ja hea seltskonna pärast. Tulijaid on palju ning nimekaid. See on suuresti korraldaja Rudolf Lumiste teene. 

Maakondlik tunnustus antakse tegijatele üle 10. jaanuaril Lihula Kultuurimajas toimuval spordipeol.