Eesti sisekergejõustiku meistrivõistlustelt tõid meie noored medaleid ja kõrgeid kohti

Nädalavahetusel toimusid Tallinnas, Lasnamäe Kergejõustikuhallis Eesti U14 vanuseklassi sisekergejõustiku meistrivõistlused. Kokku osales alla 14 aastaste noorte kergejõustiklaste tähtsaimal sisevõistlusel üle 300 noorsportlase, 35-st Eesti erinevast kergejõustikuklubist.

Läänemaalt osalesid, Haapsalu Kergejõustikuklubi kuue ja Läänemaa Kergejõustikuklubi viie noorsportlasega. Taas saame meie noorte üle uhked olla. Koju toodi kaks Eesti meistrivõistluste medalit. Lisaks saavutasid meie noored palju kohti esikaheksas, ning püstitasid märkimisväärselt palju isiklikke rekordeid.

Maily Märss võitis kahe rekordiga kaks medalit.

Järjekordselt sai medalirõõmu tunda Haapsalu Kergejõustikuklubi. Sellest võistlusest võttis maksimumi Maily Märss (pildil koos treener Kaja Ladvaga). Ta võitis kaks pronksmedalit, ühe 60 meetri tõkkejooksus ja teise teivashüppes. Tõkkesprindis tuli medalijahile 35 tüdrukut. Maily sai eeljooksus ajaks 10,00. Kuid suutis finaalis aega veel parandada ja ilusa jooksuga sündis võimas isiklik rekord 9.88 ja kolmas koht!! Emma-Lotta Saar jooksis ka tublilt, olles 15 ajaga 10.74. Ka teivashüppes sai noor kergejõustiklane hakkama uue isikliku rekordiga. Tulemus 2.70 oli samuti pronksmedalit väärt. Kaks medalit pani loomulikult rõõmustama ka Maily vanemad. Isa Kaido Märss:”Olen tütre üle väga rõõmus. Ta võistles eelmisel päeval alles tennises ja olin natuke mures. Aga kõik läks hästi ja Maily on tubli”. Maily õpib Ridala Põhikoolis.

Teivashüppes olid tublid ka kõik teised Haapsalu Kergejõustikuklubi tüdrukud. Kõrge 5. koha saavutas 2.60-ga Emma-Katharina Hein. Ka siin on tegemist isikliku tippmargiga. Üheksas oli 2.30 hüpanud Eva-Lotta Saar. Esikümne lõpetas Kleer Jaani, tulemusega 2.20. Anett Saarjõe sai kirja samuti 2.20 ja platseerus 12 reale.Poiste teivashüppes tegi kaasa Martin Toomsalu. Tubli 9. koht tuli, tulemusega 2.10.

Sama tublid olid tütarlapsed ka kõrgushüppes. Palju sportlasi (29 osalejat), kaua kestnud võistlus, ei seganud hästi võistlemast. Saavutati kõrged kohad! Nii Kleer Jaani, Emma Katharina Hein, kui ka Anett Saarjõe ületasid lõpptulemuseks 1.40. Katsete arvuga platseerusid tüdrukud vastavalt viiendaks, kaheksandaks ja kaheteiskümnendaks.

Haapsalu Kergejõustikuklubi laste treener Kaja Ladva oli oma õpilastega väga rahul.”Kiidan kõiki, lapsed võistlesid väga tublilt.”

Läänemaa Kergejõustikuklubi koosneb Lõuna-Läänemaa koolide lastest

Väga tublid olid meistrivõistlustel ka Läänemaa Kergejõustikuklubi noored sportlased (pildil treener Jaanus Getreuga). Olgu ära toodud fakt, et Läänemaa Kergejõustikuklubi esindasid taas Lõuna-Läänemaa koolide sportlased. Sellel korral oli ühe mütsi alla tulnud lausa nelja kooli:Lihula Gümnaasiumi, Metsküla Algkooli, Kõmsi Algkooli ja Virtsu Põhikooli õpilased Kõik need spordilapsed treenivad Lihulas jalgpalli või kergejõustikutreeningutel.

Päeva parimad tulemused saavutati kuulitõukeringis. Tütarlaste võistlusel saavutas Kulla Saatmäe tulemusega 8.99 kõrge 8 koha. Poiste võistlusel tegi aga veel parema etteaste Robert Idvani. Tulemus 10.25 andis väga kõrge 5.koha. Medalist jäi Virtsu Kooli poissi lahutama kõigest…31 sentimeetrit. Tüdrukuid tõukas kuuli 23, poisse aga 21 sportlast. Kulla ja Robert tegid kaasa ka sprindis. Kulla jooksis 60 meetris uueks isiklikuks rekordiks 9.01. See andis 47 võistleja hulgas tubli 18. koha. Robert Idvani aga pani ennast proovile 200 meetri jooksus. Väga tubli 13. koht tuli ajaga 30.79.

Väga südikad jooksud tegid Läänemaa Kergejõustikuklubi poisid ka 800 meetri distantsil. Hugo Noormets jooksis 2.47,89 ja oli sellega 12.koha omanik! Ka Mario Reks ja Geron Noor olid siin tublid. Ajad 2.57,19 ja 3.05,42

Kindlasti on olulisel kohal antud klubi juures see, et tooni annavad ka Eesti tasemel noortevõistlustel väiksematest-väiksemate maakoolide lapsed! Läänemaa Kergejõustikuklubiga võistlustel kaasas olnud, kooliajal samuti tublisti kergejõustiku harrastanud, purjetamistreener Priit Rüütel nentis sama. “Seda võistlust oli hea vaadata. Tuli tahtmine ise kohe starti minna. Aga teie lapsed on tublid. Väikestest koolidest.”