Eesti meistrivõistlustelt toodi meie maakonda igat värvi medaleid

Nädalavahetusel toimusid Tallinnas, Kadrioru staadionil Eesti 100 kergejõustiku meistrivõistlused. Juubeli meistrivõistlused toimusid ideaalsetes tingimustes. Ilm oli ilus ja pinnas headeks tulemusteks loodud. Vaatamata sellele ei lisandunud kahjuks kedagi peatselt algavateks Londoni maailmameistrivõistlusteks sõitvasse Eesti koondisse.

Samas saame kiidusõnu lausuda meie maakonna kergejõustiklaste kohta. Võideti kolm medalit- igat värvi üks. Oli ka muud märkimisväärset. Kõigile sellele vahetult staadionil kaasa elades tekkis veel topeltrõõm.

Alustada tuleb kindlasti Eesti meistritiitlist. JK Tempo kergejõustiklane, vaid 17 aastane Ruslan Sergatšjov (pildil vasakul), foto eragogust) võitis 10000 meetri käimises elu esimese täiskasvanute meistritiitli ajaga 46.27,58. Selle tulemusega parandas noormees märkimisväärselt oma senist parimat tulemust. Ka teine Mihhail Jutkini hoolealune oli kõrges mängus. Kui kodumaa meistrivõistlustel võidad koha kaheksa parema hulgas, saab seda kindlasti kordaminekuks lugeda. Kuuenda koha vääriliselt jooksis 3000 meetri takistusjooksu Igor Skatško. Tulemuseks isiklik rekord 9.58,73

Alates Eesti murdmajooksu meistrivõistlustest on sellel aastal Eesti meistrivõistluste medalit jahtinud Läänemaa KJK sportlane Argo Jõesoo. Elvas kevadel murdmaal lumes joostes tuli kuues koht, 10 päeva tagasi Eesti 10000 meetri jooksu meistrivõistlustel neljas koht. Kas medal tuleb nüüd? Esimesel päeval 1500 meetri jooksus pakkus Jõesoo tõelise vaatemängu. Läks jooksma aega alla nelja minuti, rebides 650 meetrit ennem finišit jooksjaterivi etteotsa. Lõpus tuli siiski kolm konkurenti mööda lasta ja ajaks jäi 4.01.77. Üks sekund isiklikust rekordist ja 3,4 sekundit pronskmedalist jäi puudu. Taas neljas koht! Oma teisel distantsil, 5000 meetri jooksus, kus eelmisel aastal võitis ta hõbeda tuli ka sellel aastal medal. Pronksine autasu kuulus Argo Jõesoole(pildil, foto Internetist) tulemusega 15.00,80. “5000 meetri medaliga jäin rahule. 1500 meetri jooksus läksin rekordit püüdma. Teadsin, et kolm meest on lõpus teravamad, kuigi pronksimeest oleks saanud püüda.”

Heas hoos olid meie heitjad-tõukajad. Hanila valla, Kinksi küla elanik Krista Viipsi oli taas Eesti meistrivõistlustel esikuuikus. Sellel aastal tuli Audentese SK eest võistlevale kergejõustiklasele tulemusega 51.24 väga tubli viies koht!

Fred Vali (vasakul) ja Karl Koha (keskel) Läänemaa meistrivõistluste pjedestaalil 2015. aastal. Foto Ülle Lass

Meie kanged kuulimehed Karl Koha ja Fred Vali olid kõige kõrgemas mängus ka sellel aastal. Karl Koha liigub ülesmäge. Tulemused paranevad iga võistlusega. Nädal tagasi tõukas ta Lihulas 17.41. Eesti meistrivõistluste hõbemedali tõi aga 17.87! “Liigun õiges suunas. Tahan augusti lõpuks universiaadiks kõige paremas hoos olla. Olen enesekindel, soovin uut isiklikku rekordit” Juba veterani seisuses ikka supertulemusi näitav 40 aastane Fred Vali oli medalile väga lähedal.”Väga kahju, medal oli maas, võta ainult ülesse.” Tõepoolest, Fredi tulemus 16.42 andis viienda koha. Pronksist jäi vähe puudu. Samas paar päeva hiljem treeningul tõukas ta …17.14. See ongi sport, tippsport, suur klapitamise kunst, kuidas kõik ühel hetkel õnnestuks.