Kalender

Eesti Maadlusliit tunnustas 2012. aasta parimaid maadlejaid ja treenereid

 

Ürituse avas Eesti Maadlusliidu president hr. Heino Priimägi , kes tegi kokkuvõtte väga edukast 2012.a. maadlushooajast. Autasud andsid üle Heino Priimägi ja Eesti Maadlusliidu peasekretär Mehis Kard.

Parimatele sportlastele jagati tiitleid kolmes vanuseklassis nii vabamaadluses kui ka kreeka-rooma maadluses, lisaks pälvisid tunnustust naiste- ja rannamaadlus. Parima kreeka-rooma maadleja tiitli pälvis täiskasvanute arvestuses tänavune Londoni Olümpia hõbe Heiki Nabi. Suure panuse õnnestunud olümpiamängudele andnud treener Henn Põlluste sai pärjatud parima kreeka-rooma maadluse täiskasvanute treeneri tiitliga. Vabamaadluses oli sellel aastal parim EM-i 22. koha omanik vabamaadleja Elar Hani ja parim vabamaadluse täiskasvanute treener Lembit Tõemäe.

Juunioride arvestuses tunnustati kreeka-rooma maadluses tänavust Euroopa meistrivõistluste 10. koha omanikku Taaniel Piiskoppelit ning vabamaadluses Juunioride MM-i 16. ja Juunioride EM-i 9. koht Aleksei Baskakovi. Sama võistlusklassi parimaks kreeka-rooma treeneriks tunnistati Valeri Pormann ja vabamaadluse treeneriks Aleksei Hapov. 

Kadettide arvestuses tunnistati parimaks kreeka-rooma maadlejaks kadettide EM-i 10. koht Reimo Milva (Dünamo Maadlusklubi) ja vabamaadluses kadettide EM-i 10. koht ning kadettide MM-i 21. koht Aimar Andrus. Sama võistlusklassi parimaks kreeka-rooma maadluse treeneriks tunnistati Aap Uspenski ja vabamaadluse treeneriks Arved Külanurm.

Parimaks rannamaadlejaks ja parimaks naismaadlejaks tunnistati rannamaadluse MM-i 2. koht ja naismaadluse MM-i 13. koht, juunioride naistemaadluse EM-i 1. koht ja juunioride naismaadluse MM-i 7. koht Epp Mäe. Tema treener Arvi Aavik tunnistati parimaks naismaadluse ja parima rannamaadluse treeneriks. 

Parimaks naiskadetiks tunnistati kadettide MM-i 9. koht Anastassia Krasnova ja parimaks naiskadeti treeneriks Andrei Jevsejev. 

Veteranide arvestuses oli sellel aastal parim kreeka-rooma MM-i 1. koha omanik Olev Kiirend ja vabamaadluse MM-i 5 koht Tiit Tartlan, kes saavutas veel lisaks MM-i kreeka-rooma maadluses 2. koha.

Parimaks maadluskohtuniku tunnistati sellel aastal Londoni olümpiamängude kohtunik Peep Arold.

Klubide arvestuses oli sellel aastal parim kreeka-rooma maadlusklubi Maadlusklubi Juhan ja parimaks vabamaadluseklubiks Põltsamaa Nipi, kes sai tunnistatud veel ka parimaks naistemaadlusklubiks.

Eesti Maadlusliidule tõid 2012. aastal au ja kuulsust Londoni suveolümpiamängud, mis kinkisid eesti maadlusele üle mitmekümne aasta taaskord olümpiamedali. Samasse aastasse on mahtunud palju tööd tublide sportlaste, treenerite ja klubide poolt, kes on hoidnud maadluse lippu au ja väärikusega kõrgel. Eesti Maadlusliidul on au tänada ja tunnustada neid kõiki.

Lisainfo:

Mehis Kard
Eesti Maadlusliidu peasekretär tel 514 9591, e-post mehis@maadlusliit.ee