16.–17. mail toimusid Haapsalu Paralepa petankiväljakutel kauni kevadilmaga Läänemaa lahtised meistrivõistlused petankis. Kahe päeva jooksul võisteldi nii duubel- kui ka trioformaadis ning osalejaid saabus üle Eesti. Võistlused korraldas Petanque Klubi Wicia koostöös Spordiliit Läänelaga ning peakohtunikuks oli Rando Pajuste. Turniirid möödusid sportlikus ja rõõmsameelses õhkkonnas.
Laupäeval, 16. mail peeti paarismängu ehk duubli turniir, kus osalesid mängijad Haapsalust, Tallinnast, Saaremaalt, Hiiumaalt ja Kärust. Kokku oli võistlustules 15 võistkonda. Pingelistes kohtumistes saavutasid esikoha Eesti petanki tippmängijad Veiko Proos ja Margus Berkmann (Kärdla PK). Teise koha pälvisid kohalikud Haapsalu mängijad Egert Kingissepp ja Kaspar Sein (PK Wicia) ning kolmandaks tulid Kaido Kopel ja Piret Kopel (Saku PK).

Duubli esikolmik. Foto: Petanque Klubi WICIA facebook
Pühapäeval, 17. mail toimus trio ehk kolmeliikmeliste võistkondade turniir, kus osales kaheksa meeskonda Haapsalust, Tallinnast, Saaremaalt ja Hiiumaalt. Ka teine võistluspäev pakkus kaasahaaravaid ja tasavägiseid kohtumisi. Esikoha saavutasid PK Wicia mängijad Silver Kingissepp, Kevin Sten Liik ja Ruudi Väärtnõu. Teise koha said Erki Aule, Pille Aule ja Urmo Auväärt ning kolmandaks tulid Saaremaa esindajad Tõnu Munk, Aare Trave ja Marek Kolk.

Trio esikolmik. Foto: Petanque Klubi WICIA facebook
Autor: Rando Pajuste
