Kalender

Treenerid kiidavad võrkpallur Vaido Veeki

 

Eraldi väärivad märkimist tema füüsilised näitajad, mis on juba ekstraklassist. Vaido Veek ise on samuti aastaga rahul. „Muidugi oli 20 koondislasega pikk suvelaager kõige suurem edasiminek. Sinna jõudmine on suur areng. Mänguga olen ka rahul,” ütles ta.

Vaido Veegi treener TTÜ meeskonnas, hiidlane Aigor Kaibald kiidab oma hoolealust. „Vaido on iga treeneri unistuste hoolealune. Ta teeb rohkem kui temalt nõutakse, on väga professionaalne. Ta on minu all mänginud neli aastat ja meil pole kunagi tülisid olnud, kõik väiksemad arusaamatused oleme suutnud lahendada. Arvan, et Eestist Euroopasse viiks teda see, kui ta suudaks parandada oma blokiefektiivsust. Kui ta seda suudab jõuab ta kindlasti kaugele,” ütles ta.

Kui Vaido Veek on juba mitu aastat olnud Eesti koondise kandidaat, siis sellel aastal kutsus peatreener Avo Keel ta väljavalitute sekka. „Ta on väga töökas ja kindel siht silme ees. Paar viimast aastat olen pidanud Selveri võistkonna treenerina TTÜ vastu mänguplaani paika pannes väga palju arvestama just Vaidoga. Just see näitab mehe edasimnekut,” ütles Avo Keel. „Koondisse on alati suur konkurents ja et lõplikult sinna murda, peab ta teised tempomehed lihtsalt üle mängima.”

Möödunud nädalavahetusel mängis TTÜ Schenkeri liigas kaks ülirasket kohtumist. „Tuleb väga raske, ülitähtsate mängudega nädalavahetus, kus kohtume Selveri ja Tartuga,” lausus Vaido ennem tähtsaid mänge.

TTÜ alistas 3:2 Tartu Bigbanki ja sama tulemusega kaotas Selverile. Tabelis asub klubi kolmandal kohal. Vaido Veek, kes 2011. aastal valiti Läänemaa parimate sportlaste arvestuses kuuendaks, on kogu Balti liiga kaheksas mees rünnakuprotsendiga, tema rünnakuprotsent on 49,4. Samuti võib ära märkida, et tema ühe käe rünnakukõrgus on 3,51 ja kahekäeblokk 3,20, võrdluseks olgu toodud korvpalli korvirõnga kõrgus 3,05.
„Vaido Veek on pärit Virtsust ja kuni 16 eluaastani tegeles ta jalgpalliga, erandlik nähtus, alustas võrkpalliga hilja,” ütles võrkpallikommentaator Rando Soome. „Tähtis, et meie maakonnast kasvab pallimängukoondisse mängijaid, eriti kui need tulevad väikestest maakoolidest”

Jaanus Getreu