Toimusid Ridala 28. külademängud

Ridala 28. külademängud toimusid 5. augustil Jõõdre küla spordiplatsidel. Kokku osales mängudel 88 harrastussportlast, nende hulgas 40 last.

Lastele toimusid kogu päeva erinevad sportmängud ja kõik, kes õhtuni vastu pidasid said premeeritud Ridala 28. külademängude medaliga. Selleks, et laste päeva lisada veelgi põnevust ja meelelahutust olid korraldajad kutsunud külla Funny Day kahe batuudiga, mida kõik lapsed said piiramatult kasutada.

Täiskasvanutel oli võimalus osaleda erinevatel võistlustel.

Segavõrkpalli turniirist võttis osa neli võistkonda, võistkonnas pidi olema kaks meest ja kaks naist. Turniiri võitis võistkond Külalised (Kristo Forsel, Mari-Ly Talas, Anne Marit Mereküla, Madis Kesküla); teise koha saavutas võistkond Jõõdre (Kerda Ledis, Raivo Priske, Priit Nukki, Heliko Nukki); kolmanda koha saavutas võistkond Parila (Kärolis Kungla, Ana Laura Kaasik, Janar Kuld, Hergo Kallus).

Meestele toimus tänavakorvpalli turniir, kus osales viis võistkonda ja turniiri võitis Valgevälja (Ragnar Koppel, Kauri Veskioja, Enrik Nõmmik, Ruts Lumiste); teise koha saavutas võistkond Jõõdre (Priit Nukki, Sander Siht, Silver Siht); kolmanda koha võistkond Vilkla (Elimar Kibus, Jaanis Koppel, Marek Avilo).

Toimusid paarissulgpalli võistlused meestele ja naistele. Naispaare osales kokku kuus ja võitjaks tulid Ivika Raudsepp ja Sirje Treiman; teise koha saavutasid Kerda Ledis ja Heliko Nukki; kolmanda koha Kaidi Talts ja Annika Armipaik-Nukki. Meespaare osales kokku seitse ja võitjaks tulid Damur Lonks ja Janar Kuld; teise koha saavutasid Andre Posti ja Hergo Kallus; kolmanda koha Maiko ja Tanel Toomemägi.

Lisaks toimus pentank meestele ja naistele. Pentanki turniirist võttis osa 16 naist ja 19 meest. Naiste võistluse võitis Heliko Nukki, teise koha saavutas Silvi Kurisman ja kolmandaks tuli Merle Hiiemäe. Meeste võistluse võitis Sander Siht, teise koha saavutas Hendrik Siht ja kolmanda Kauri Veskioja.

Päeva lõpus peeti maha tuline mälumäng, kus oli küsimusi nii spordivaldkonnast ja uuriti ka seda, kui hästi tuntakse oma kodukanti. Mälumängus osales kokku seitse kolmeliikmelist võistkonda. Mälumängu võitis kolmik Reelika Ender, Ivika Raudsepp ja Urmas Koppe.

Kõiki parimaid autasustati Ridala 28. külademängude medaliga ja võistkonnaalade parim võistkond sai lisaks medalitele auhinnaks ka kringli.

Ridala 28. külademänge toetasid: Kohaliku omaalgatuse programm ja Haapsalu linn.

Vabatahtlikena andsid oma panuse mängude kordaminekuks: Priit Nukki, Silver Siht, Silvi Kurisman, Annika Armipaik-Nukki, Meelis Nukki, Sander Siht ja Urmas Koppe.

Ridala 28. külademängud korraldas Ridala Spordiklubi.