Kalender

Vormsi VI Rattamaraton toimub 5. augustil

 

Saabumas on kaua oodatud kaunikene – Vormsi VI Rattamaraton. Pärast üürikest, ühe kuu pikkust pausi Fixus Sport Marimetsa Kapi  sarjade seas, on laupäeval 5. augustil oodata midagi, mis korvab terve kuu jagu ootamist.

Kuuendat aastat on Rattamaratoni hommikused Vormsi praamid välja müüdud ja väike saar voolab täis rattaspordihuvilisi. Kogunemise paigaks on Hullo keskus, kus korraldaja, Paralepa Jalgrattaklubi, on kogunenud juba päev enne. Esimesed samal päeval saarele tulijad hakkavad mandrilt saarele liikuma 8.15. Hullo keskuses esimene stardipauk kostub aga keskpäeval, 12.00, kui võistlust alustavad lapsed.

Laste distantsideks on vastavalt vanusele 2km, 1km ja 300m. Kell 13.00 on pika, 47,5km pikkuse distantsi start. Põhidistantsile järgneb kell 13.15 lühem põhidistants pikkusega 25,5km.

Põhidistantside esimesed 16km on mõlemal distantsil ühine. Kes ennegi Vormsi Rattarallile sattunud, tunneb ennast neil kilomeetritel koduselt. Pikemale distantsile on lisandunud 2km. Kaks põhidistantsi kohtuvad taas ca 8km enne finishit. Viimased 4km kattuvad alguse 4km-ga.

Rajaga on võimalik virtuaalselt tutvuda linkidel:

  • pikk distants https://www.strava.com/activities/1109425810
  • lühike distants https://www.strava.com/activities/1109556205

Rajameistrid on kommenteerinud: “30. juuli seisuga on rada tervikuna kuiv. Kui väga tugevat vihma ning merevee taseme olulist tõusu ei tule jäävad rajaolud meeldivaks.”

Et üle mere pääseda õigeaegselt, algas praamidele registreerimine 5. juulil kell 10.00. Praeguseks on kõik Vormsi Rattamaratoni eelbroneeritud 360 kohta, kell 8.15 ja 10.15 väljuvatele praamidele, välja müüdud. Kuid tasub kaaluda võimalust saarele siirduda reedel ja naaseda pühapäeval. Majutusvõimalusi leiab lingil http://tule-vormsile.ee/.

Ära jäta tulemata,

Fixus Sport Marimetsa Kapp ja Paralepa Jalgrattaklubi ootavad!