Viimastest selle aasta jooksudelt tuli mitu auhinnalist kohta Läänemaale

Laupäeval näitas ilm juba talvist palet, kuid eelmisel nädalavahetusel toimus ka mitu jooksuüritust, kus läänlased näitasid päris korralikke tulemusi.

Tähtsam neist oli 45. Saaremaa kolme päeva jooks, kus kokku läbiti maratoni (42km 195 m ) pikkune maa. Vastavalt päevadele läbiti 10, 16,195 ja 16 km. Kokkuvõttes läbis selle jooksu 646 jooksjat viiest riigist. Lõpetajate hulgas oli ka 270 naist.

Foto FB.

Läänemaa parim oli 25. kohaga Lauri Luik koguajaga 2:37.37. Päevade lõikes olid tema kohad 29, 22 ja 25. Teine parim läänlane oli Andi Vallik koguajaga 3:05.53, mis andis talle 138. koha. Paremuselt 3. läänlane oli Juhan Telling, kes saavutas 406. koha  ajaga 3:47.02.

Võidutses teist korda Ilja Nikolajev koguajaga 2:15.11.

Toimusid samuti kolme liikmeliste erinevate võistkondade arvestused. Lauri Luik osales Treeningpartneri segavõistkonnas, mis koosnes kahest mehest ja ühest naisest  ning saavutas segavõiskondade hulgas 3. koha.

Teine suurem jooksuüritus toimus Pärnus, mis oli kolmikürituse viimane etapp ehk Rannajooks. Eelnevad etapid olid olnud luitejooks ja kahe silla jooks. Nende etappide pikkused olid vastavalt 8,3 ja 10 km.

Seekordse etapi pikkuseks oli 10 km. Läänlaste parimana saavutas 68. koha Uno Allika ajaga 41.12. M50 klassis saavutas ta 6. koha. 170. lõpetanud Valeri Kääpa oli M60 klassis 3. ajaga 46.53. Naistest oli Viive Kaapa 72. (N55 4.) ajaga 54.42. Juunioridest saavutas 4. koha Kelly Kruusväli ajaga 1:10.05.

Kolme jooksu kokkuvõttes tuli Läänemaale 2 kolmandat kohta. Need olid Viive Kääpa N55 naiste hulgas  koguajaga 2:46.05 ja Hugo Paulus M60 klassis koguajaga 2:36.51.

Parima koha üldkokkuvõttes ehk 39. sai Uno Allika koguajaga 2:00.58, mis andis M50 klassis 4. koha. Kokku oli kolme jooksuürituse lõpetajaid 313.

Kokkuvõtes võitis vabariigi paremikku kuuluv kohalik mees Karl Mäe koguajaga 1:32.42.