Kalender

VEEBRUAR: LIIGUME VABARIIGI TERVISEKS!

Veebruaris on liikumisaasta fookuses igasugune liikumine värskes õhus – liigume enda ja vabariigi terviseks! 

Spordiliit kuulutas välja projektide konkursi koolidele veebruarikuu matkade läbiviimiseks. 

Projektitegevused saavad ellu viia Martna Põhikool, Palivere Põhikool ja Haapsalu Linna Algkool.

Mida tehakse? 

Haapsalu Linna Algkooli lapsed viiakse matkama Palivere liikumisradadele. Neile tutvustatakse küll talispordialasidalasid, kuid peamiselt on projekti eesmärk propageerida tervisesporti ja tunda rõõmu talvises looduses liikumisest. Ilmaoludest olenevalt matkatakse kas suuskadel või mitte. Matkad on orienteerumismängu põhiselt üles ehitatud.  Kuna koolis õpib  275 õpilast ja et kõik saaksid võimaluse matkadest osa saada, viiakse üritused läbi 6 erineval päeval, mis jäävad vahemikku 06.02.- 17.02.2023.

Kontaktisik on Kadri Kaljuvere

Martna koolipere  õpib vastlakombeid 21. veebruaril matkarajal. Osalevad kooli õpilased ja kutsutud on ka lapsevanemad. Matk toimub Martna aleviku vahetus läheduses, talvises looduses. Raja pikkus orienteeruvalt 4,5 km. Rajale on planeeritud võistkondlik matkamäng. Liikumine kontrollpunktide vahel toimub kaardi abil ja kontrollpunktide ülesanded on mängulised. Matkamängu mõte on läbi vahvate tegevuste tutvustada osalejatele erinevaid vanarahva kombeid ja vastlapäevaga seotud traditsioone. Mehitatud punktides tuleb ette nii nuputamist vajavaid ülesandeid kui ka panna oma võistkonna osavus proovile ja sooritada füüsiline tegevus.

Kontaktisik on Halja Veersalu

Palivere Põhikool läheb Marimetsa matkama 7. veebruaril. Vaatamata sellele, et Palivere Põhikool asub Marimetsa raba vahetusläheduses, pole paljud õpilased siiski seal kunagi käinud. Liikumisaasta puhul otsustati traditsioonilise talispordipäeva tegevused ära jätta ning  minna kogu kooliperega matkarajale. Rada on 9 km pikk, mistõttu on see jõukohane kõigile põhikooli vanuseastmetele.Matk on hea võimalus näidata õpilastele kohalike võimalusi koos sõprade või perega õues liikumiseks. Rajal olles sooritavad õpilased erinevaid sportlike ülesandeid. Osaliselt on plaanis matk siduda loodusõpetuse ja inimeseõpetusega. Raja lõpus lahendavad õpilased viktoriini. Küsimused on Marimetsa matkaraja, tervisliku eluviisi ning vaimse tervise kohta.

Kontaktisik on Riina Kopti

Ülle Lass
Tegevjuht
SL Läänela
5171746