Kalender

Uudiseid lauatennististide tegemistest

Haapsalu Põhikooli külastasid 26 Helsingi Pohjois-Haagan Spordikooli õpilast, kes tutvusid ka spordikeskusega ning soovisid mängida lauatennist, kuigi nad ise olid jäähoki, jalg- ja korvpalli harrastajad. Läänemaa Spordikooli lastega sõpruskohtumisel oli nende parimaks tulemuseks ühe seti võimine ja sellega sai hakka Arttu ning sai preemiaks suusamütsi.

Tartus toimunud ELTL Laste GP 1.etapil olid tublid kõik osalenud neli Läänemaa Spordikooli lauatennisisti, kes kõik sellel hooajal vanemas grupis. Kairit Talving (5.paigutus) ja Sandra Prikk (11. paigutus) jõudsid mõlemad poolfinaali, kuid võistluste süsteem oli selline, mis jättis mõlemad kolmandast kohast ilma, kuna pidid kohtuma veel miinusringi võitjatega ja vastu võtma kaotused. Seega omavahelises kohtumises 5. kohale võitis Kairit 3:0 ja Sandrale 6. koht (T-13 osalejaid 20). P-11 klassis oli Mike Kolesovil 11.paigutus 28 võistleja seas, kuid mängis välja 9. koha. Markus Põrul oli klassis P-15 13. paigutus  aga hea mänguga võitles end 9. (24 osalejat).

Haapsalu Spordikeskuses toimunud Läänemaa Spordikooli auhinnavõistlustel, mis on ka Haapsalu 19. KS ja Läänemaa 15. Rahvaliiga üheks etapiks, oli parim läänlane  spordikooli õpilane Markus Põru. 7. koht tagas talle ka rahvaliiga võidu, teiseks jäi Kaspar Muuli paremuselt 9. ja kolmandaks Jüri Muuli 11. (mõl.Haapsalu LTK). Naiste arvestuses läks kaksikvõit Rocca al Mare LTK lauatennisistidele Margit Tamm ja Marta Laas. Tubli kolmanda koha sai spordikooli õpilane Sandra Prikk. Meeste turniiri võitis Aleksei Nikonorov (Mustvee LTK), kes alistas finaalis 3:0 Tallinna kalevlase Allan Salla. Kolmanda koha said Maksim Sharofost ja Anatoli Lans (mõl.Maardu LTK). Parim mängija reitinguga 100+ oli Keit Reinsalu (Pärnu-Jaagupi LTK), parim 200+ Aare Lehtsi (Kuressaare LTK), parim 500+ Madis Vaarpu (Kullamaa), paremad reitinguta mängijad olid Luka Puumets ja Eliise Loore Padar (mõl.Rocca al Mare LTK). Parim 40+ oli Urmas Sinisalu (Keila LTK), parim P2007 Robi Tooming (Rocca al Mare LTK) ja T2007 Kairit Talving (Läänemaa Spordikool) ning P2009 Mike Kolesov (Läänemaa Spordikool). Järgmine etapp toimub 6.oktoobril ja on juba reitinguvõistlus.

Kairit Talving ja Sandra Prikk paarismängus Narva vastu.

Aseris toimunud kadettide Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel võitsid Läänemaa Spordikooli õpilased Kairit Talving ja Sandra Prikk hinnatava 5.koha (vastased 2-3 a. vanemad). Teises ringis  kaotati 0-3 LTK Narova II, kuid edaspidi tunnistati ainult võite, Viljandi Sakala LTK alistati 3-0 ja 5. koha mängus Aseri SK 3-1. Poiste võistkond Markus Põru ja Mike Kolesov alistasid avaringis Tallinna Nõmme SK 3-0, kuid siis tuli vastu võtta 0-3 kaotus hilisematelt võitjatelt LTK Narovalt. Miinusringis tulid võidud Rakvere Pinx II (3-0) ja Aseri SK (3-2) üle. Viienda koha mängus aga kaotus 1-3 Maardu LTK I-le. Seega 6.koht.

Narvas võistlesid võistkondlikele tiitlitele aga juuniorid. Meie poisid jäid 7. Meeskonnas mängisid Pärtel Ruut, Markus Põru ja Mike Kolesov.

Heikki Sool