TV 10 olümpiastardi 1. etapilt tuli Läänemaale kaksikvõit teivashüppes

received_10211452432130197
Pildil teivashüppes 1-2 koha võitnud Emma-Kathrina Hein ja Kleer Jaani. Treener Kaja Ladva

Tartus toimunud TV 10 olümpiastardi 1. etapil osales Läänemaalt sel aastal 2 kooli. Suuremate koolide (üle 250 lapse) arvestuses startis taas Haapsalu põhikool ja väikekoolide kuni (250 last) arvestuses esmakordselt ühendvõistkond Ridala põhikool-Uuemõisa algkool.

Nooremate kuni 12 aastaste tüdrukute 60m jooksus pääses A-finaali Emma-Kathrina Hein ja jäi napilt esikuuikust välja ajaga 8,96. Teivashüppes tegid meie tüdrukud ajalugu. Emma-Kathrina Hein võitis teivashüppe, ületades kõik katsed esimesel katsel, püstitades 2.51-ga uue maakonna omavanuste tipptulemuse ja ka TV 10 olümpiastardi selle vanuseklassi läbi aegade 5-da  tulemuse. Muljetavaldav on ka Kleer Jaani ületatud 2.41, millega ta tõi meie sportlastele kaksikvõidu, mida pole selles sarjas veel juhtunud. Anet Saarjõe ületas 2.11 ja oli 9-s.

Vanemate kuni 14 aastaste tüdrukute 60m jooksus sai Keity-Liina Kallas uue isikliku rekordi 8,54-ga 10 koha. Veel paremini läks tal teivashüppes, kus ta püstitas samuti uue rekordi 2.71-ga ja sai 3. koha. Aasta noorem Maily Märss ületas 2.51 ja oli 5-s.

Noorematest poistest pääses B-finaali Tanel Toomemägi ajaga 8,94 ja oli kuulitõukes 7.37-ga 20-s.

Vanematest poiste 60m jooksus oli Rasmus Kuslap 8,47-ga 19-s.

Koolide arvestuse peale esimest etappi on Haapsalu põhikool 26 suurema kooli arvestuses 18-s ja Ridala põhikooli-Uuemõisa algkooli võistkond 12 väikekooli arvestuses 7-l kohal. Mõlema kooli õpilasi juhendavad Kaja Ladva ja Silvia Ladva.