Kalender

Tunnustust said „spordivedurid“

 
Spordipreemia nominentidele anti Lääne Maavalitsuse poolt tunnustuskiri. 

Nominentidena said tunnustuse:

Enn Kerge
Kaja Ladva
Hardo Lehis
Kadri Kaljuvere
Tiit Seiton
Heikki Sool
Ailar Ladva
Helen Priinits
Inga Rennit
Jaan Saviir
Mati Kallemets

Spordipreemia 2011 saajad:


Kadri Lukk

alt
Foto Arvo Tarmula

Kadri käe all on taastatud suusatajate treeningtöö. Kadri teeb seda suusaklubi SULA juures ja vabatahtlikuna. Klubi püüab tema tegemisi igati toetada, kuid kindlat sissetulekut treeneritöö ei taga. 2011. aastal taotles Kadri murdmaasuusatamise treeneri kvalifikatsiooni (III kat).
Kadri on võimalusel alati abiks ka erinevate võistluste korraldamisel.
Kadri tegeleb suusaklubi ja suusatamise propageerimisega. Lisaks võistleb ta ise edukalt nii suusaaladel kui mistahes spordialal.


Rudolf Lumiste

alt
Foto Erkki Lass

Rudolf Lumiste on traditsioonilise rahvusvahelise amatöörkorvpalliturniiri „Sauna Cup“ korraldaja. 13. korda toimunud võistlusest 2011 aastal võttis osa 22 meeskonda ja 12 naiskonda (http://online.le.ee/2011/10/11/galerii-haapsalus-peeti-13-korda-sauna-cup-korvpalliturniiri).
Samuti on Rudolf aastaid olnud asendamatu korvpallikohtunik Läänemaal.


Matis Trei

alt
Foto Arvo Tarmula

Matis Trei on Ridala spordiklubi juhatuse liige olnud kolm aastat ja vedanud spordiklubi poolt 2009.a. algatatud projekti „Mäemõisa tervisepargi rajamine“. Aastaid korrastamata ja metsistunud kohalikus pargis  valmis sel aastal rula- ja jooksurada (PRIA toetusfond).

Tema eestvedamisel on toimunud pargis antud aasta jooksul neli hoogtööpäevakut, mille käigus on park puhastatud võsast ja vanadest kuivanud puudest kasutades sealjuures kasu saamata oma eraettevõtluse tehnikat. Matis on kaasanud hulga kohalikke noori mehi ja ärgitanud neis huvi sportimise ja sportimistingimuste ning korrastatud elukeskkonna loomise vastu. Tänu temale oli möödunud talvel kogu piirkonna rahval ideaalsed suusatamistingimused, sest rada oli Matise poolt pidevalt hooldatud ja hea kvaliteediga.  
Peale selle organiseeris Matis Trei uue MTÜ „Ridala Maastur“, kus eesmärgiks on rajada Panga küla taga olevasse vanasse võssakasvanud ja reostatud liivakarjääri maastiku sõidurada, et anda võimalus tegelda autospordiga. Antud MTÜ loomiseks korraldas Matis  kaks avalikku teabepäeva tutvustamaks autode maastikusõidu spordiala ja võimalikkust selle spordialaga tegelemiseks meie külas.
Matis on olnud abiks spordikohtunikuna Ridala spordiklubi poolt korraldatud mitmetel spordivõistlustel (Ridala jüriööjooks, „Ridala karikas“ võrkpallis, suusapäev Ridalas jne.) ja oma eraettevõtluse poolt toetanud võistlusi auhindadega.  
Tema meelisspordialaks on autode maastikusõit, milles ta on 4-kordne Eesti meister. Peale selle tegeleb võrkpalliga ja kuulub Ridala valla esindusvõistkonda.


Aigi Pardel

alt
Foto Arvo Tarmula

Aigi Pardel on Taebla Gümnaasium ja Haapsalu KHK  kehalise kasvatuse õpetaja.
Õpetajana osaleb aktiivselt lastega erinevatel spordivõistlustel. Lisaks on tema eestvedamisel korraldatud maakonnas mitmeid koolisportlikke võistlusi kogu maakonna koolidele. Tema eestvedamisel on propageeritud sporti ja toodud maakonda meie hetke spordikuulsusi (Kanter).


Aavo Tomingas

alt
Foto Ülle Lass

Aavo Tomingas on Wiedemanni Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja ja Läänemaa Spordikooli jalgpalli treener. Õpetajana ja treenerina osaleb aktiivselt lastega erinevatel spordivõistlustel. Lisaks on tema eestvedamisel korraldatud maakonnas mitmeid jalgpalli ja võrkpalli võistlusi kogu maakonna koolidele.

5.-6. märtsil 2011. a. korraldas Aavo kahepäevase saalijalgpalliturniiri Haapsalu Cup; organiseeris 13. aprillil Haapsalu sportlastele G. Männiku loengu tervislikust toitumisest ja spordivigastuste ennetamisest; korraldas staadionil tasuta treeninguid huvilistele juunis ja augustis 2011; augustis  korraldas ta maakonna noorte karikavõistlused jalgpallis. Lisaks järelkasvu koolitamisele osales ise Mick Wild’i jalgpallitreenerite koolitusel (UEFA koolitaja).

Aavo Tomingas on pidevalt osalenud sporditöös vabatahtliku kohtunikuna ning  organiseerijana (Läänemaa Jalgpalliklubi igapäevategevuse organiseerimine ja osalemine noorte MV kohtunikuna). Tema aktiivse tegevuse kaastoimena on noorte jalgpalliharrastajate hulk paari aastaga Haapsalus kolmekordistunud (hetkel treenib umbes 100 last Läänemaa Spordikooli ja Läänemaa Jalgpalliklubi treeningrühmades).