Kalender

Tunnustati spordi eestvedajaid

2010. aasta tegemiste eest said spordipreemia Marina Vallik, Juhan Lukk, Sten Priinits, Jaan Saviir, Helen Priinits ja Paavo Veermäe. 

Marina Vallik on Läänemaa Spordikooli treener- aasta õpetaja 2010. Haapsalu Veekeskuses õpetab ta nii algajaid kui edasijõudnuid. Ka spordikooli õpilasi. Läänemaa Spordikooli õpilased on tulnud medalitele ujumise võistlussarjas "Sõbrakesed" ja rahvusvahelistel võistlustel Tartu Kevad. 2010.aastal saadi Hollandis (Almeres) viie riigi väikelinnade ujumisvõistlusel 10 medalit.

Juhan Lukk – treener, rajameister ja pikaajaline suusataja.
Juhan Lukk omab Läänemaal ainukesena murdmaasuusatamise treeneri litsentsi.  Tegutseb suusaklubi Sula all treeneritööga ja Palivere liikumisradade hooldajana vabast tahtest põhitöö kõrvalt. Oli Palivere suusamaraton 2010  eestvedaja ja korraldaja. 2010. aasta juunis Paliveres korraldatud Pikajala rattakross tõi Jussile kui rajameistrile veelgi tähelepanu: rada oli piisavalt eripalgeline, tehniline, ärev ja võimas, et Läänemaad soovib avastada Eesti Maratonide Sari, kes ühte etappi 2011. aastal just Pikajalamäel korraldada soovib.

Sten Priinits esitati preemia vääriliseks 2010. aastal saavutatud sportlike tulemuste eest: head kohad MK etappidel.

Jaan Saviir´i võib maakonna "spordipärliks" nimetada küll. Tema eestvedamisel on kaheksast etapist koosnev Rakser Marimetsa Kapp oma osalejate arvu suurendanud 2010.aastal 49%. Paralepa Jalgrattaklubi asus peakorraldajaks 2009. aastal kui senine korraldaja Marimetsa Sõprade Selts taandus.  Jaani eestvedamisel toimusid 2010. aastal veel Haapsalu X Rattaralli, Haapsalu V Triatlon ja  Läänemaa nelikürituste sari.

Helen Priinitsa entusiastlik treeneritööle pühendumine on andnud suure panuse Läänemaa spordi edendamisel. 2010.aastal jõudsid tiitlivõistlustel poodiumile tema õpilased Nelli Paju ja Katrina Lehis.

Paavo Veermäe on Lihula valla spordielu eestvedaja sõna otseses mõttes. Ta on kuulunud Lihula valla spordiklubi juhatusse juba 10 aastat. Ta on spordiüritustel osalenud võistlejana, kohtunikuna ja kommentaatorina. Alati osaleb ta Lihula vallas toimuvate spordivõistluste korraldamisel.

Läänemaa spordinõukogu kuulutab välja konkursi Läänemaa spordipreemia kandidaatide leidmiseks igal aastal novembris. Lääne maavalitsus esitab taotluse spordipreemiate väljaandmiseks Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupile, kes teeb lõpliku otsuse. Spordinõukogu ettepanekuid on ekspertgrupp alati aktsepteerinud.

Spordipreemiad anti kätte 7. jaanuaril spordiliit Läänela  korraldatud parimate sportlaste tunnustamise üritusel Uuemõisa valges saalis Lääne Maavanema Neeme Suure ja Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupi kontaktisiku Marju Viitmaa poolt.

Ülle Lass
Lääne Maavalitsus