Kalender

Tulge matkama!

EV100 avasündmuse rahvamatk (edaspidi RM) toimub pühapäeval, 16. aprillil 2017.  RM korraldab Spordiürituste Korraldamise Klubi MTÜ. EV100 sündmusi koordineerib EV Riigikantselei.  Lääne maakonna grupi komplekteerib spordiliit Läänela tegevjuht Ülle Lass.

Matka ajalooline taust

Eestimaa ei ole olnud kogu aeg ühesuguse kujuga. Sada aastat tagasi jagasid Liivimaa ja Eestimaa kubermangud eestlaste asualad läänest itta ulatuva piiriga pooleks (fotol). Pärast Veebruarirevolutsiooni hakkasid Eesti rahvuslikud ringkonnad taotlema Venemaa Ajutiselt Valitsuselt Põhja-Liivimaa eestlastega asustatud alade liitmist Eestimaa kubermanguga ning autonoomse rahvuskubermangu moodustamist. 12. aprillil 1917 kinnitaski Ajutine Valitsus määruse, millega Liivimaa kubermangu Pärnu, Saare, Tartu, Viljandi ja Võru maakonnad liideti Eestimaa kubermanguga.

Seoses Eesti vabariigi sajanda aastapäeva tähistamisega sündis idee taasluua veel korraks Liivimaa ja Eestimaa kubermangude piir, seekord virtuaalsena ning kustutada see lõplikult, et kinnistada Eesti praegune kontuur igaveseks.

Mis toimub 16. aprillil?

Sellel aprillikuu pühapäeval läbivad rahvamatkarühmad oma matkaraja lõigu Liivimaa ja Eestimaa kubermangu ajaloolise piiri läheduses suunaga õhtuse pidupaiga poole. Kokku on sellel piiril 9 kogunemispaika.

Läänemaa bussitäis (u 50 inimest) matkajaid alustavad oma 19,5 km pikkust teekonda Mihkli pastoraadi juurest ja lõpetavad Lõpe rahvamajas (Pärnu maakond, Koonga vald). Rahvamatkal osaleja transpordi etapi algusesse ja lõpp-punktist kodukohta korraldab maakonna matkajuht.

Rahvamatkal saavad osaleda alates 18-aastased matkajad või vanemad. Nooremad võivad osaleda vaid vanema või hooldajaga koos ning viimase vastutusel. Iga osaleja peab olema kindel, et ta on piisavalt treenitud, terve ja võimeline ettenähtud distantsi maastikul läbima.

Matkavarustus peab olema sobiv maatikumatkaks (sh matkajalanõud ja ilmastikule sobiv riietus). Soovitatav kaasa võtta vahetusriietus. Varustus peab sisaldama laetud ja toimivat telefoni koos grupijuhi telefoninumbriga, jooki ja kerget endale meeldivat lõunaeinet. Soovituslikult ka tasku- või pealampi.

Maakonna matkarühma registreerumist korraldab grupijuht Ülle Lass. Registreerimiseks täida ANKEET. Ankeet avatud kuni 31. märtsini või kuni kohtade täitumiseni!
Registreerumisega annab osaleja õiguse kasutada oma nime ja kontakte rahvamatkaga seotud teabe edastamiseks. Kõikide registreerunute nimed kantakse EV100 veebilehel osalejate nimekirja. Registreeritud osalejate arv on piiratud ja registreeruda on võimalik kuni kohtade täitumiseni. 

Rahvamatka rajakaardid (PDF vormingus) ja rajajoonefailid (KML, GPX vormingus) on allalaetavad alates 15. märtsist EV100 avasündmuse veebilehelt www.ev100.ee.

Veebilehel olevad kaardid jäävad sinna üles ja hiljem matkata soovijad võivad kasvõi kõik rajalõigud omal käel läbida.   

Kõigile registreeritud osalejatele väljastatakse etapi alguspunktis osaleja kaelakaart.

Läänemaa matkajuht tunneb vastutust vaid temale registreerunud matkajate eest.

Alates 20. märtsist saab sündmuse veebilehel registreeruda omal käel matkajad. Matkata keegi ei keela. Ainult et nemad peavad enda matkale mineku ise korraldama.

Info:
Ülle Lass
Tegevjuht
SL Läänela
spordiliit@laanesport.ee
5171746