Kalender

Toimusid Läänemaa koolinoorte meistrivõistlused sumomaadluses

Kolmapäeval, 2. novembril, toimusid Lihula lasteaia maadlussaalis Läänemaa koolispordiliidu meistrivõistlused sumo maadluses.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pildil Eerik Pank (Virtsu) vasakul ka Eerik Mihkel Pukk (Taebla) paremal. Foto erakogust

Päris sumomaadluseks seda nimetada ei saa, kuna  maadeldi ilma vöödeta. Küll aga sarnaste reeglite järgi toimuv trügimine on heaks väljundiks poistele ja plikadele, kellele meeldib traditsioonilisest palli tagaajamisest teistsugune enese proovilepanek.

Omal naljakal kombel on sumo-maalduse võistlusel esindatud väga suur arv erinevaid koole. Tegelikult saab seletada kahe põhjendusega, maadlusega tegelevates klubides on harrastajaid väga erinevatest koolidest ning individuaalne võistlemine annab hea võimaluse osaleda koolispordi võistlustel ka väga tillukestel koolidel.

Kohale oli tulnud 40 noormeest ja 4 neidu, 11 Läänemaa koolist: Taebla koolist, Nikolai koolist, Martna koolist, Lihula Gümnaasiumist, Metsküla algkoolist, Virtsu koolist, Kullamaa keskkoolist, Noatootsi koolist, Ridala põhikoolist, Haapsalu linna algkoolist ja Haapsalu põhikoolist.

Samas on tegemist võistlusega kuhu saab tulla põhimõtteliselt ilma igasuguse ettevalmistuseta, kuna kohapeal toimub põhjalik ala tutvustus ja ettevalmistus. Loomulikult võitmiseks sellest reeglina ei piisa.

Sel aastal üllatas eriti suur osalejate arv 7.-9. klassi poiste raskekaalus, kus oli mõõtu võtmas koguni seitse ligi 100kg vägilast. Selle kehakaalu võitjaks tuli selle aasta oktoobri kuus, Euroopa sumomaadluse meistrivõistlustel pronksi võitnud Virtsu kooli noormees Eerik Pank.

Jääb vaid loota parimat ja kohtumiseni tuleval aastal.

PILDID 

Kirjutas Janar Sõber