Tasavägine ning emotsiooniderohke mäng viis Haapsalu Herilased Saku II liiga poolfinaali

Eelmise nädala neljapäeva õhtul toimus Keila tervisekeskuses Saku II liiga veerandfinaali otsustav kohtumine Haapsalu Herilaste ja Keila korvpallikooli vahel. Väga tasavägine ning emotsiooniderohke kohtumine lõppes Herilaste jaoks paljude tulihingeliste fännide silme all 1 punktilise võiduga.

Kuidas Herilased end poolfinaalini välja mängisid?  Esimeses veerandfinaali kohtumises jäid Herilased kahjuks Keilale alla 92:98, seevastu 27.03 Haapsalus peetud  kodumängul võideti vastaseid üsna kindla eduga 83:70. Kuna play-off´ides on edasipääsuks vaja kahte võitu, toimuski juba järgmisel õhtul Keilas Haapsalu Herilaste ja Keila korvpallikooli vahel kolmas mäng.

Kohtumise algus oli väga tasavägine ning tuli tunnistada Keila paremust, veerandaeg lõppes seisuga 20:18. Ka teine veerandaeg oli vastane tugevam ning poolajale mindi vastaste 39:29 eduseisul. Tundus, et Keila korvpallikool jätkab ka kolmandal veerandajal sama hooga nagu eelnevatel, kuid siis said Herilased enda mängu käima ja vastaste visketabamus halvenes. Veerandaja lõpuks oli skoor kahanenud märgatavalt, vahe oli ainult kaks punkti – 47:45. Viimane ja otsustav veerandaeg osutus kõige närvesöövamaks, mäng kulges punkt – punktis, kuid Haapsalu Herilased jäid siiski 1 punktiga peale.

Võidetud kahe mänguga kindlustasid Herilased endale koha poolfinaalis, mis algavad juba sel neljapäeval. Herilaste vastaseks on põhiturniiri kolmanda kohaga lõpetanud TalTech BS/ FENSTER. Poolfinaalseeria mängitakse samuti 2 võiduni – esimene kohtumine toimub täna (04.04) kell 19:30 Kristiine spordimajas. Kodupublikule mängitakse 10.04 Haapsalu Wiedemanni spordihoones kell 19:30.

Haapsalu Herilased 28.03.2024 Foto: Liis Kõiv