Kalender

Tapa rahvarallil läks läänlastel hästi

Laupäeval toimus taas Tapal rahvaralli.. Osavõtjaid oli registreerinud 9-sse erinevasse klassi üle 78 meeskonna.

Stardirivi avas SPORTKLASS ja stardinumbri all 1 läksid oma debüütrallile Tarmo Hõbe/Urmo Aava.Neil oli päeva esimesel poolel tehnilist ebaõnne, kus autol olid ainult kaks käiku ja 5-ndal ning 6-ndal katsel suudeti ka kolmandat käiku sisse saada.12 katset tuldi lõpuni ja teine koht ning kuigi esikoha meestel Peeter Kaibald/Jaanus Hõbemägi purunes tagumine amort  viimasel katsel ja kaotati kõvasti aega, suudeti ikkagi tulla lõpuni. Kahjuks pidid 6-ndal katsel katkestama generaatori rihma purunemise pärast Priit Estermaa/Sven Andevei.


Martin Jaanus/Martin Tamm. Foto erakogust

Läänlasi oli stardis 3 meeskonda: 2WD klassis Marko Kukuškin/Marek Tarvis, 2WD-V klassis Rauno Ollemaa/Kristjan Must ja SU klassis Martin Jaanus/Martin Tamm. Kolmanda meeskonna tehnika vedas alt reedel ennem rallile sõitu ja seekord ei osalenud Virgo Šuman/Karel Šuman. Rääkides kohal olnud meeskondadest siis olid mõlemad meeskonnad terve päeva kõrges mängus aga siis tabasid tehnilised probleemid. Marko Kukuškin/Marek Tarvis olid sunnitud katkestama peale 10 kiiruskatset kus peale trampliini purunes nende autol tagasilla ülekanne, sinnamaani käis Saarlastega sõit 1. ja 2. koha peale. Martin Jaanus/Martin Tamm olid peale 1 ringi 6-te kiiruskatset 3. kohal aga juba 6-ndal katsel hakkas tunduma ,et piduritega on midagi lahti ja servicepargis selgus,et piduritoru on katki. Jätkamiseks tuli kähku teha auto kolme piduri peale mis aga tähendas,et pidurdamisel oli oht et auto läheb risti. Nii oli päris paar ohtlikku olukorda, aga nad suutsid tulla lõpuni ja näidata isegi teise ringi esimesel katsel 1. aega. Edaspidi tulid natuke tempo vaheldusega katsed, kus ka sai määraavaks pidurite tähtsus. Napp kaotus 3-le kohale jättis meie mehed 4-ndaks olles rahul, et lõpetasid.

2WD-V klassis sõitsid Rauno ja Kristjan stabiilselt klassi keskmisi aegu. Ei tea, kas hoidis tagasi Saaremal tehtud väljasõit või mis, aga kuidagi ei jäänud mehed oma sõiduga rahule ja lõpuks klassi 9. koht.

Meie lootustandev J-16 klassi sõitja Eerik Pank koos kaardilugeja Raimo Lillemets esinesid ka hästi. Nendel möödus Tapa rahvaralli tõusvas joones ja lõpptulemuseks oli parima läänlasena J-16 klassi kolmandal kohal. Nende tegevust toetab Virtsu Vaba aja selts. 

Nüüd on väikene paus ja käivad ettevalmistused Varbola rahvraralliks, mis toimub 9 septembril. Varbola rahvaralli toimub Märjamaa,Rapla ja Raiküla valla teedel.

Kirjutas Kalle Kruusma