Kalender

Taebla noored jalgpallitüdrukud olid Põhjamaade Koolispordi Festivalil parimad

Kõige edukamad olid eesti noored võrkpallis, kus Eestile tuli kolmikvõit. Kulla võitis Rannu Keskkool, hõbeda Võru Kreutzwaldi Gümnaasium ja pronksi Kuressaare Gümnaasiumi võistkond.

Kergejõustiku üldvõidu võttis Saaremaa Ühisgümnaasiumi võistkond Leedu ees, kolmas koht läks Kuressaare Gümnaasiumile.

Korvpallis võitis Rapla Ühisgümnaasium Leedut ja kolmanda koha saavutas Viljandi C. R. Jakobsoni nim. Gümnaasiumi võistkond.

Poiste jalgpallis võidutsesid Tartu M.Reiniku Gümnaasiumi poisid, kes saavutasid võidu Läti ees. Kolmas koht läks Rakvere Gümnaasiumile.

Tüdrukute jalgpallis olid edukaimad Taebla Gümnaasiumi tüdrukud Soome võistkonna ees. Kolmas koht tuli samuti Eestile, Põlva Ühisgümnaasiumi tüdrukutele.

Saalihokis said Viljandi Maagümnaasiumi noored Soome järel hõbeda ning orienteerumises tuli Põlva Ühisgümnaasiumi võistkond Leedu järel teiseks.

Neli päeva kestnud spordifestivali eesmärk oli pakkuda Põhjamaade ja Baltimaade noortele võimalust alustada uut kooliaastat ühiselt sportides ja aktiivselt vaba aega veetes ning luua sõprussidemeid läbi koolispordi. Eesti Koolispordi Liidu president Erika Salumäe:„ Esimest korda saime anda nii paljudele eesti noortele võimaluse end teiste riikidega võisteldes proovile panna ja veel nii edukalt. Eesti Koolispordi Liidul on kodumaal arvukalt võistlussarju, selle kõrval püüame järjest enam anda parimatele võimaluse ka rahvusvahelist võistluskogemust saada. Viimasel paaril aastal on meie parimad saanud osa võtta turniiridest nii Prantsusmaal, Andorras, Rootsis, Soomes kui Austrias. Nii arvukalt olime väljas aga esmakordselt.”

Eesti koolisportlaste osalemist festivalil toetasid omavalitsused, Kultuuriministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lisainfo:

Madis Pettai

50 49 044         

EKSL peasekretär

madis@eksl.sport.ee