Taebla Auto karikaturniiril mängis saalijalgpalli 230 noort jalgpallurit

Lihula Gümnaasiumi Spordihoones toimus järjekorras juba IX Taebla Auto karikaturniir saalijalgpallis. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi poolt korraldatud suur saalijalgpalliturniir tõi nädalavahetusel Lihulasse 230 noort jalgpallurit.

Mängiti neljas erinevas vanusegrupis ja kokku osales turniiri 24 võistkonda, 11-st erinevast Eesti jalgpalliklubist. Turniirid toimusid 2003, 2005, 2007 aastal sündinud poeglastele, ning 2002 aastal sündinud tütarlastele. Nii laupäeval, kui pühapäeval toimus kaks erineva vanusegrupi turniiri. Huvitav on fakt, et kõikide vanusegruppide turniirivõidud läksid erinevatele klubidele.

Võidukarika said pea kohale tõsta ka meie maakonna kaks jalgpalliklubi. Nüüdseks on Taebla Auto karikaturniiridel kokku osalenud 203 võistkonda, 55-st erinevast Eesti jalgpalliklubist. 

Võitjad olid Lõuna-Läänemaa JK, Läänemaa JK, Kohila Püsivus, SK Barca!

Mõlemal päeval said noored jalgpallurid mõõtu võtta väga pingelistel turniiridel. Noorte pingutused, suur mängulust ja tahe väärivad suurt kiitust. Sellel kõigele elasid kaasa ka mõlemal päeval väga palju pealtvaatajaid. Kõikides vanuserühmades olid mängud pingelised ja medaleid oli kindlasti vähem, kui osalejaid. Seega nägi nende kaela saamise pärast lastelt ka ilusat ja hingestatud sporti.

 2003-2004 sündinud poiste võistlusel toimus viie võistkonna vahel kõigepealt turniir. Reglemendi kohaselt kohtusid kaks paremat hiljem finaalis, kolmas ja neljas selgitasid aga pronksmedali. Seega oli võimalus vigadeparanduseks ja samas ka komistamiseks. Pronksmedali saatuse selgitasid Lõuna-Läänemaa JK II ja Pärrnu JK Vaprus. Turniiril oli nende omavaheline mäng lõppenud 2:2 viigiga. Medalimängus võttis aga Vaprus oma ja 4:1 võiduga saavutasid nad turniiril III koha.Neljas Lõuna-Läänemaa JK II, viiendaks jäeti Pärnu JK Vaprus II. Finaalis kohtusid Lõuna-Läänemaa JK I ja Läänemaa JK. Turniirikohtumises olid lõunaläänlased näidanud ülihead jalgpalli ja vastased suurelt alistanud. Finaal oli aga üks aegade pingelisem noortemäng, mis Lihulas mängitud. Väljakuperemeestel ei õnnestunud kuidagi enam vastaste väravalukku lahti muukida. Mõlematel õnnestus üks värav lüüa ja võitjakarika selgitamine jäeti penaltitele. Siin tõusis sangariks Lõuna-Läänemaa JK väravavaht Kardo Roosma, tema kaks tõrjet aitasid koduklubi võidule. Võitjad on: Virgo Vallik, Andero Polberg, Indrek Üksvärav, Kardo Roosma, Herman Reinmaa, Siim Urb, Randy Põld, Marten Põld. Treener Jaanus Getreu.

 2005-2006 sündinud poiste turniiril mängis kuus võistkonda. Võitja selgitati turniirisüsteemis, kus kõik mängisid kõigiga läbi. Võistkonnad said viis head ja korraliku tasemega mängu. Sellel turniiril peab kiitma väikesi maakohti. Juba mitmendat korda osalenud Kullamaa SK näitab iga korraga aina paremat minekut. Treener Toomas Sassiani käe all harjutavate poiste mängu on lust jälgida. Samuti tuleb kiita väikese Vatla krapsakaid poisse. Tervel turniiril näitas aga kõige paremat mängu Läänemaa JK I meeskond. Nemad vääratasid vaid korra, tehes 1:1 viigi just Kullamaa vastu. Siiski piisas, et Taebla Auto karikas pea kohale tõsta. Võitjameeskonnas mängisid Hans Põlluste, Sander Soome, Jan-Erik Niit, Sten Veski, Arseni Hohlatov, Trevor Uustalu. Treener Mart Pulst. Teise koha mängis välja Läänemaa JK II ja kolmanda Lõuna-Läänemaa JK.

 Kõige nooremad, 2007-2008 sündinud poisid mängisid turniiril, kus võistlustulle astus koguni kaheksa võistkonda. Meeskonnad olid jagatud kahte neljaliikmelisse alagruppi. Poolfinaalidesse pääsesid kummagi grupi kaks paremat. Esimesest alagrupist sillutasid tee nelja parema hulka SK Barca ja Kohila Püsivus 08. Teisest alagrupist aga Kohila Püsivus 07 ja Läänemaa JK I. Mõlema grupi kaks nõrgemat mängisid samamoodi kohtadele 5-8. Poolfinaalides aga alistas Püsivus 08 aga Püsivus 07, tulemusega 3:1. Teises poolfinaalis aga suutis SK Barca 2:1 üle mängida Läänemaa JK I võistkonna. Kolmanda koha mängus võitis Püsivus 07 kõige napimalt, tulemusega 1:0 Läänemaa JK I võistkonda. Kullakohtumises oli sama tulemusega Püsivus 08 üle SK Barcast. Võitjad olid Sten Meerbacht, Trevor Lõhmus, Ravve Valdre, Karlos Taevas, Remi-Rilos Madisson, Gregor Paenurm, Ekke Pütsep. Treener Ando Meerbacht. Kõige pisemate poiste turniiri kohta võib julgelt mainida, et võistkonnad olid oma tubliduses väga võrdsed. Ka tagumine nelik Lõuna-Läänemaa JK, Saue JK, Läänemaa JK II, SK Barca II oleks vabalt võinud olla turniiri esimene nelik.

 Alati on Taebla Auto saalikarikad jagatud ka tublimatele tütarlaste võistkondadele. Sellel aastal mängisid tütarlapsed sünniaastaga 2002. Kui ka poiste turniiridel olid esindatud kõlavate nimedega klubid, siis alla ei jäänud ka tüdrukud. Tallinna FC Levadia, Keila JK on kindlasti klubid, keda sooviks oma turniiril osalemas näha iga korraldaja. Veel enam, kui oma noormängijatega on turniiril Eesti noortekoondise treener, siis muudab see kõik veelgi kvaliteetsemaks. Just nii osales turniiril Tallinna FC Levadia, kelle treeneriks Kaidi Jekimova. Samuti osalesid turniiril mitmed erinevate klubide Eesti U16 koondise jalgpallurid. Ka siin osales viis naiskonda. Ja ka tütarlapsed pidid esikoha ja kolmanda koha selgitama peale turniiril saavutatud tulemust. Pronksimängus tegi hea etteaste Taebla SK, kes alistas tulemusega 1:0 Keila Jalgpalliklubi. Finaalis aga suutsid Tartumaalt Lihulasse mängima tulnud SK Barca tüdrukud Tallinna FC Levadia selgelt 3:1 üle mängida.

Kirjutas Jaanus Getreu