Kalender

Suvevolle võistlussari sai teisipäeval avalöögi

Juba viiendat aastat pandi pall mängu Credit24 Suvevolle võistlussarjas. Läänemaal, nagu ikka on võistluse toimumispaigaks Taebla. Taebla gümnaasiumi võrkpalliväljakud ootavad võrkpallihuvilisi igal teisipäeval kell 18, ja seda kaheksa korda järjest.

2015 aasta esimesel etapil rekordarv osalejaid
Juba esimesel etapil löödi Läänemaa võistluste osalejate rekord. Avaetapist võttis osa tervelt 49 võrkpallihuvilist. Kui vaadata võistluste ajaloos tagasi, siis on igal aastal eelmise aasta osalejatearv üle löödud. Credit24 Suvevolle korraldaja Enn Kerge on mõistagi rahul: „Igal aastal oleme jõudnud uude kümnesse. Alustasime 2011 ja siis oli ühel etapil rekordiliselt 16 osalejat. Viie aastaga on osalejaid igal aastal juurde tulnud.”

Kerge sõnul on iga uue kaubamärgi turule toomine aeganõudev ja raske töö, kuid viie aastaga on Suvevolle sari saavutatud kindla koha pallimängijate südames. „Oleme hea koha peal ka logilistiliselt, väljakud olen ehitanud paika, kus tuul väga vähe võrkpallureid segab ja ka korraldus sujub,” lausub Kerge.

Credit24 Suvevolle võistlus
Suvevolle on võrkpallivõistlus, kus korraga on väljakul ühes võistkonnas neli mängijat. Võistlus toimub igal teisipäeval ja üheaegsalt mängitakse 17 Eesti erinevas paigas. Kohtunikuks on mängijad ise. Iga uue etapi eel loositakse mängijad eelmisel etapil saavutatud kohta järgi uude võistkonda. Seega saavad mängijad kogu turniiri jooksul pea kõigiga ühes võistkonnas mängida. Punkte antakse vastavalt saavutatud kohale ja arvesse lähevad kõik kaheksal etapil savutatud punktid. Seega tuleb rohkelt osaleda, siis kogud ka rohkem punkte. Arvestust peetakse eraldi naiste, meeste, noorte ja perekondade arvestuses.

2014 olid võitjad naistest Maili Jaaska, meestest ja ka noortest Lauri Loorits, ning parim perekond oli Maigi ja Urmas Koppe. Auhinnad on suuresti Läänemaa korraldaja töö.

„Meie Suvevolle on ennast nii palju tõestanud, et Läänemaal leidub ettevõtteid kellega meeldiv koostöö toimib. Muidugi tuleb tugi ka võistluste peakorraldajalt,” rääkis Kerge.

Läänemaa võistlus on ka Eesti üks osavõturohkemaid.

Esimesed võitjad selgunud
Selle aasta esimesel etapil osales üheksa meeskonda ja kolm naiskonda. naiskonnad mängisid turniirisüsteemis, kõik-kõigiga läbi. Meeskonnad aga jaotati kolme, kolmeliikmelisse alagruppi. Ja siin oli süsteem karm, kui soovisid pääseda esikolmikusse, pidid alagrupi võitma. Võistkonnad olid võrdsed ja palju oli 1:1 lõppenud mänge. Mängiti kaks geimi, iga gemivõit andis punkti.
Naistest väljusid võitjatena: Kaidi Talts, Sirle Korm, Aire Mäesalu, Maret Valk, Aive Aljaste. Meeste võitjavõiskonnas mängisid Marko Olenko, Marko Õunas, Keiro Jõgisalu, Meelis Nukki.
Seega saavad kõik võitjad tabelisse võidupunktid. Huvitav on aga seis perekondade võistluses. Liidriks tõusis perekond Mäesalu – Aire, Innar, Kent. Teine on perekond Jõgisalu, kolmas perekond Kuura-Simson, neljas perekond Jõevee.

„Palju osalejaid, pingeline turniir, see kõik on hea. Võrkpall on ikkagi tehniline ala ja see nõuab teataval määral ettevalmistust,” kommenteeris Kerge. „Ka päris tipud on Taeblas käinud. Eesti rahvuskoondise üks liidritest Robert Täht näiteks. ”

Kerge märkis, et perekondade arvestuses liidriks tõusnud Mäesalude pereema on ENSV noortemeister, perepoeg aga Eesti noortemeister, perepea aga näiteks Eesti rahvaliiga meister.
Taas on Taebla võrkpalliväljakud võrkpallurite pärast tuleval teisipäeval.

Jaanus Getreu

Fotod: Enn Kerge

võrk vork17 vork16 vork15 vork14 vork13 vork12 vork11 vork8 vork7 vork6 vork2