Kalender

SUUR SUMO Lihulas

IMG_3573

27.novembril toimusid Lihula gümnaasiumi spordihoones Läänemaa koolispordiliidu meistrivõistlused sumo maadluses. Sumomaadluse meistrivõistlused koolispordiliidu kalendris on ainulaadne nähtus, mis on selliselt üksnes Läänemaal ja Jaapanis. Kaks aastat tagasi oli osalejaid 33 võistlejat, aasta tagasi 47 ja tänavu 42 noort sportlast. Nende hulgas 3 tüdrukut.

Koolidest olid esindatud 9 Läänemaa kooli: Lihula gümnaasium, Martna põhikool, Taebla gümnaasium, Haapsalu linna algkool, Kõmsi algkool, Virtsu kool, Metsküla algkool, Nikolai kool ja Kullamaa keskkool.

Sumomaadlus on tugevalt traditsiooniline ala, mis on oma iseloomult üsnagi lihtne. Iidne võitluskunst pakub rõõmu ennekõike nendele koolilastele, kes pallimängude võistkonnas ei ole ehk kõige esimesena valitud tiimi liikmed. Ent nagu pildilt näha, tunnevad sumotamisest rõõmu võrdselt härjamõõtu poistega ka kergejalgsed tüdrukutirtsud.

Võistlused avas Läänemaa koolispordiliidu president Tiina Lobja, matikohtunikus oli legendaarne ja tituleeritud sumomaadleja Aap Uspenski. Oli tore reedeõhtune mõõduvõtt. Tänud koolispordiliidule ja osalejatele.