Kalender

Sportlikumad pered 2016 Läänemaal

Lääne Maakonna Spordiliit Läänela korraldab maakonna spordivaldkonna tunnustamist. Selle raames tunnustas spordiliit 13. jaanuaril Taebla kultuuri- ja spordikeskuses 2016. aasta sportlikumat peret.

Spordiliit Läänela üleskutsele esitada oma valla sportlik pere, saabus nominente 5 omavalitsusest. Tublisid peresid märkasid seekord Martna, Haapsalu, Lihula, Ridala ja Lääne-Nigula.

Sportlikumaks pereks 2016. aastal valiti Haapsalu pere Uspenski.


Foto Arvo Tarmula

Isa Aap on treener maadlusklubis Dünamo. Lisaks on tegemist kümnekordse Eesti meistriga maadluses, samuti kuulub talle maailmameistrivõistluste kaks pronksi ja kaks hõbemedalit sumos. Sumos kuulub Aapile ka Euroopa meistrivõistluste kolm pronksmedalit ja sumos on ta kuuekordne Eesti meister. Aap oli  aastatel 1990-1992 Eestimaa rammumees.

Kristiine Uspenski on edukalt võistelnud firmaliigas ja kuulub linna esindusnaiskonda korvpallis.

Pojad Robin ja Kevin tegelevad samuti aktiivselt spordiga. Robin saavutas käesoleval aastal 15aastaste Eesti meistrivõistlustel 3. koha Kreeka-Rooma maadluses ja Kevin 8. koha. Poisid saavutasid 2016. aastal ka Läänemaa noorte basseinitriatlonis 2. (Kevin) ja 3. koha (Robin). Mõlemad poisid on olnud ka tublid sportlased noortekotkaste võistlustel.

Kertu Uspenski – Läänemaa Ühisgümnaasiumi tüdrukute korvpalli tiimi liige. LÜGi I võistkond pälvis 2016. aastal Läänemaa Koolispordi liidu korvpalli meistrivõistlustel teise koha. Samuti esindas Kertu Haapsalu linna Otepääl toimunud Eesti linnade talimängudel.

Kata Ria Uspenski – Läänemaa Spordikooli kergejõustiklane. Saavutas 2016. aastal Läänemaa järelkasvuvõistlustel kergejõustikus oma vanuseklassis 3. koha.

 

Teised esitatud sportlikud pered

Martna vald esitad sportlikuks pereks Kaisa ja Hendrik Rämmani koos neid toetava emaga, Viivika Pankin’iga. Noored on osalenud paljudel maadlusvõistlustel ja sageli on nende võistlus lõppenud tubli tulemusega – medaliga. Nii on mõlemad noored osalenud järgmistel võistlustel:
Tallinn Open 2016 rahvusvaheline maadlusturniir,
Läänemaa MV kreeka-rooma maadluses,
Märjamaa Kapi nimeline turniir,
Läänemaa meistrivõistlused kreeka-rooma ja naistemaadluses,
Läänemaa Koolispordiliidu meistrivõistlused sumo maadluses,
Martna XIII lahtised meistrivõistlused Kreeka-rooma ja naistemaadluses.

Perekond Ladva – „sportlikumat peret momendil maakonnas ei ole“ arvab Ridala valla poolt pere esitanud Pille Raudsepp. Elavad, töötavad, õpivad spordi nimel. Tutvustamist ei vaja kindlasti ka nende sportlikud saavutused. On kõigile eeskujuks.

Perekond Loorits Lääne-Nigula vallast on üle maakonna tuntud kui võrkpalli perekond- kõik pere liikmed on tulnud Läänemaa meistriteks ja karikavõitjaks võrkpallis ja rannavõrkpallis. Lisaks on Lauri näidanud suurepäraseid tulemusi kergejõustikus- visanud oda üle 50-ne ja heitnud ketast üle 45 m ja tulnud Läänemaa U19 meistriks saalijalgpallis ja saalihokis ning olnud 3.Läänemaa KSL 10.-12. klasside korvpallis.

Lihula vallas elav perekond Sõber on üks hea musternäide sellest, kui sportlik pere võib olla.Pereisa on tubli maadlustreener, kes annab endast 110% ja seda nii tööl, kui ka noori kreeka-rooma maadlejaid õpetades. Lisaks sellele harrastab Janar ka jooksmist ning kui aega üle jääb, siis ka muid spordialasid. Janar on tubli kaasaja: tema on üks nendest, kes otsib ja toimetab Marimetsa Kappi Matsalu rattakrossi etapi vabatahtlikega, lisaks sellele korraldab ta G. Vahari memoriaali ning palju muid laagreid ja spordiüritusi meie valla noortele. Pereema Nele on tubli rahvatantsija.
Ka pere lapsed on igati tublid ja sportlikud: pesamuna Liisbet tegeleb samuti tantsimisega – Lihula lasteaias alustas sügisest tantsutrennidega Minu Tantsukool, kus Liisbet on kindel osavõtja. Lisaks sellele tegeleb ta isa käe all ka maadlusega.
Ka pere suuremad lapsed Markus ja Sander on tublid maadlejad. Lisaks sellele on nad ka head jalgpallurid ning mängivad Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi eest. Loomulikult käib sinna juurde ka kohalikud kergejõustiku ja ka muud võistlused.

Eesti Olümpiakomitee võõrustab järgmisel aastal Läänemaa sportlikumat peret Horse Show’l Tallinnas koos ööbimisega. Aasta tagasi tunnustati sportlikuma perena perekond Kurismani Ridala vallast.