Kalender

Sportlikumad pered 2015 Läänemaal

Lääne Maakonna Spordiliit Läänela korraldab maakonna sportlaste ja spordi eestvedajate ning kogu maakonna spordivaldkonna tunnustamist. Selle raames tunnustas Spordiliit 15. jaanuaril maakonna sportlaste ja spordivaldkonna tunnustusõhtul 2015. aasta sportlikumat peret.  

Spordiliit Läänela üleskutsele esitada oma valla sportlikum pere, saabus nominente kolmest omavalitsusest.

Oma tublisid märkasid esitada Kullamaa, Ridala ja Haapsalu.

Sportlikumaks pereks 2015 valiti Ridala pere Kurisman

Kurisman

Perekond Kurisman

Isa Taivo Kurisman tegeleb hooajaliselt koroonaga, orienteerumisega ja igapäevaselt üldfüüsilise treeninguga. Töö politsei ja piirivalveametis nõuab pidevat füüsilist valmisolekut. Võtab osa Ridala rahvaspordiüritustest ja kuulub alati Ridala valla võistkonda Läänemaa suve- ja talimängudel, kus  saavutas koroona võistkonnaga I koha ja mälumängu võistkonnaga III koha. Mälumängu võistkonda kuulus ka abikaasa.

Ema Silvi Kurisman on Ridala spordiklubi juhatuse liige. Tegeleb regulaarselt koroona, lauatennise ja aeroobikaga. Võtab alati osa Ridala rahvaspordiüritustest. On Ridala lauatennise turniiri võitja. Juhendab lauatennise ringi kohalikele lastele.

Tütar Anni Kurisman (23) tegeleb regulaarselt sulgpalliga ja üldfüüsilise treeninguga. On Ridala sulgpalliturniiri ülekaalukas võitja.

Tütar Kärt Kurisman (14-aastane) võtab osa kooli spordiringi tegevustest. Mängib lauatennist, võrkpalli ja tegeleb kergejõustikuga. Tantsib JJ-Street   tantsukoolis Haapsalus. Kaitseb kooli au maakonna koolispordi liidu võistlustel pea igal spordialal.

Tütar Kai Kurisman (9-aastane) käib ujumistreeningutel Haapsalus, tegeleb koolis lauatennisega. Kuulub algklasside võistkonda mitmetel spordialadel esindamaks kooli maakonna koolispordiliidu võistlustel.

Perekond võtab osa Ridala mälumängust, mis on aastaringne ja mitmete voorudega.

Haapsalust esitati perekond Ladva ja Kullamaalt perekond Salumaa. 

Ailar Ladva on Spordiliit Läänela president, on üks jalgrattasarja Marimetsa kapp korraldajaist ja veab neljandat aastat Läänemaa firmaliigat. Oma poja, Euroopa paremikku kuuluva maletaja Ottomar Ladva kaudu on ta seotud malega. 2015a Läänemaa meister saalihokis ning tegeleb aktiivselt jalgrattaspordiga.

Ladva

Perekond Ladvat õnnitleb Ridala valla pikaaegne sporditöötaja Pille Raudsepp. Fotod Arvo Tarmula.

Kaja Ladva on Haapsalu Kergejõustikuklubi eestvedaja ja noortetreener Läänemaa spordikoolis. Saavutanud häid tulemusi Eestimaa Suvemängudelt, Läänemaa meistrivõistlustelt tennises ja Läänemaa Suvemängudelt kergejõustikus.  Läänemaa kergejõustiku eestvedaja, kelle õpilased võistlevad edukalt Eesti Meistrivõistlustel.

Poeg Ottomar Ladva on väga tugev maletaja. Tütar Silvia Ladva õpib Tartu Ülikoolis kehakultuuri ning töötab Tartu Ülikooli spordiklubis noortetreenerina kergejõustiku erialal. Tütar Simona Ladva tegeleb iluvõimlemise ja kergejõustikuga.

Perekond Salumaa esindas kogu perega Kullamaa valda nii tali- kui suvemängudel.  Merili ja Andra esindasid Kullamaa kooli mitmesugustel võistlustel .On aktiivsed osalejad kooli sporditöös.

salumaa

Perekond Salumaa

Pereema Merike on teinud auhindadeks puuskulptuure: maijooks, Kullamaa võrkpallifestival, kooli olümpiamängud. Kõikidel valla spordivõistlustel  on see perekond jäädvustanud ürituse  pildile või videole .

Perekond saavutas liikumisaasta sportlikuma pere auhinna, samuti oli kooli olümpiamängudel sportlikum pere.

 

Kõik esitatud on väga tublid pered. Selle konkursi läbi soovib spordiliit leida igal aastal uue toreda ja sportiku pere, kellele saab osaks EOK poolt tulev toetusauhind.

Nimelt jätkab EOK ka 2016. aastal sportlikumate perekondade võõrustamist oktoobris toimuval Horse Showl.  Sel aastal valmib EOK sponsoril Olympic Casino Groupil luksushotell Hitlon Tallinn Park, kus majutatakse sündmuse ajal kõikide maakondade sportlikud pered. Spordiliit Läänela poolt tunnustati sportlikumat peret klaasmeene, Matsalu Maiuse (“lille asemel”) ja tänukirjaga. Teisi sportlikke peresid tunnustati tänukirja ja Matsalu Maiusega. 

Palju õnne, tublid sportlikud pered!