Kalender

Sõprade Liiga mälumängus osales 24 võistkonda

Juba ammu ilutsevad maanteede ääres pruunid kihelkondade sildid. Ajaloolisel Läänemaal (Hiiumaa välja arvatud) asuvad järgmised kihelkonnad: Pärnumaaga jagatud Mihkli, Hanila, Karuse, Lihula, Kirbla, Vigala, Märjamaa, Vormsi, Noarootsi, Lääne-Nigula. Kolm kihelkonda on sellest loetelust puudu, millised?

Nii see algas. teisipäeva, 28. märtsi õhtul oli Haapsalu Põhikooli aula mõtetest ja ajuragistamisest kuum. 24 võistkonna lauad oli päris keeruline aulasse ära mahutada nii, et konkurendi kõrv ei kuuleks. 

Küsimused koostas Margus Maiste, kokku 30.  Mälumängus individuaalarvestust ei peetud. Nii tore oli näha, et nii mõnigi tiim oli endale rohkem mälumänguga tegelejaid kaasa haaranud. Polnud ju keelatud ….

Kõige rohkem õigeid vastuseid teadis võistkond Haeska Külaselts (56 punkti 60st võimalikust). Võistkonna ajud olid Anne Ehala, Rein Reimets, Margus Maripuu, Rea Raus ja Arved Alas. Neile jäi nelja punktiga (52 p) alla tõenäoliselt sarja üldvõitu taga ajav Rock Nektar koosseisus Meelis Orgla,  Harly Holm, Mati Tereping, Aimar Kasepalu ja Marko Kasepalu.

Kolmandat kohta (mõlemal 48 punkti) jäid jagama  noored ja rõõmsad Rööprähklejad (pildil, Aveli Kruusmann, Liis Jerve, Arvo Aljaste Allar Luik ja Märt Jerve) ja võõrustaja Haapsalu Põhikool (Anne Mahoni, Ilona Aasvere, Siim Birk, Jelena Turevitš ja Helgi Kulbok).

Nelja ala järel juhib Rock Nektar. Kannul on Jalgrattaklubi Paralepa ja Hawaii Express Team.

Järgmine ala on samuti ainult võistkondlik – 11. aprillil toimub fotojaht. Registreerumine kuni reedel, 7. aprillil kella 12-ni.

17 alaga sarivõistlus vältab detsembrini. Projekti rahastatavad rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest ja Kultuuriministeeriumi liikumisharrastuse programm.

Meeldetuletuseks lisatud juhend!

Pilte saad vaadata Läänemaa Sõprade Liiga Facebooki lehelt.

Kirjutas Ülle Lass