Kalender

Selgusid maakonna meistrid  tennises

Selgusid maakonna meistrid  paarismängudes

Sel aastal selgitatakse maakonna meistrid uues turniiriformaadis. Kui eelmistel aastatel kestsid mängud läbi välishooaja kokkuleppemängudena kuni sügiseni, siis sellel aastal otsustati maakonna meistrid välja selgitada kahe nädala jooksul toimuva turniiriga. Selle nädala alguses kahel päeval olid Krahviaia tennisekeskuse väljakud mees- ja naispaarismängijate käsutuses. Et otsus ennast õigustas, tõendasid huvitavad ja põnevad mängud ja suur kaasaelajate hulk. Ka ilmajaamaga tehtud lepe pidas, mänguõhtud olid tennisemänguks pea ideaalsed.

Meeste osas oli mänguliselt võrdseid paare mitmeid. Alagrupimängud pakkusid ka väikese üllatuse kui Urmas Kärdi/Hindrek Rank lülitasid medalikonkurentsist välja favoriidid Innar Mäesalu/Ago Soomre tulemusega 7-5 2-6 10-4 ja jõudsid III koha mängule. Medaleid seekord siiski ei tulnud kuigi oldi sellele väga lähedal. Otsustavas setis tuli tunnistada vendade Ivar ja Indrek Tuule nappi paremust. Seisul 9-6 oli Ivaril ja Indrekul kasutada 4 matšpalli, kaks õnnestus Urmasel/Hindrekul tõrjuda kuid kolmas vormistas vendade pronksmedali tulemusega 6-4 3-6 10-8.

Finaali jõudsid eeldatavad favoriidid Sulev Vare/Toomas Kuum tabeli ühelt  ja Igor Nudelman/Patrik Rainer Kaljula tabeli teiselt poolt.

Pildil (vasakult) Toomas Kuum, Sulev Vare, Indrek Tuul ja Ivar Tuul.

Finaal kujunes väga põnevaks. Kui esimese seti mängupilt näitas Nudelman/Kaljula üleolekut, mille nad võitsid 6-2 , kõigis mänguelementides, siis teises setis mäng muutus tagavägiseks. Löökidel, mis Nudelman esimeses setis lõi punktiks hakkas ta tegema rohkem vigu, tänu sellele muutus ka Kaljula mäng ebakindlamaks ja seti võitsid 7-5 Vare/Kuum. Kolmandas setis, mis mängiti kiire lõppmänguna 10 punktini said Vare/Kuum hea stardi, minnes juhtima 5-0. Sellest seisust Nudelman/Kaljula enam välja ei rabelenud, meistritiitel Sulev Vare/Toomas Kuumale kogutulemusega 2-6 7-5 10-4. Võib julgelt öelda, et seekord mängu ja elukogemus võidutsesid noorusuljuse üle, võitjate vanus kokku

111 aastat, vastastel alles 41 aastat!

Naiste turniiril jätkus samuti põnevust. Eriti põnev ja pikk oli pronksmedalite saatuse otsustanud mäng. Üle 2 tunni läks selleks, et lõpuks Annika Mändla/Silvia Ots(äsja alles neiuperenimega Ladva) suutsid üle mängida Kristel Kärdi/Aire Mäesalu tulemusega 6-7(5) 6-3 10-5.

Naispaaride finalistid

Finaali jõudsid samuti eeldatavad favoriidid Kaja ja Simona Ladva ühelt poolt ja Marelle Saar/Katrin Meriloo teiselt poolt. Kui meestel sai lõpuks määravaks kogemus, siis naistel seekord noorus, sai ju Simona alles eelmisel kuul 12 aastaseks! Mäng oli esimeses setis väga tasavägine lõppedes 7-5 Kaja/Simona kasuks. Teine sett tuli veidi lihtsamalt tulemusega 6-3.

Maakonna meistrid tennises 2020

Kui nädal varem selgitati maakonna meistrid mees- ja naispaarismängus, siis nüüd mängiti meistritiitli võitmise nimel meesüksikmängus, meesüksikmängus 40+, naisüksikmängus, naisüksikmängus 40+ ja segapaarismängus. Nagu paarismängudeski, oli mänge, mis võideti ülekaalukalt, oli mänge, mis olid ülipõnevad, oli õnne ja oli draamat.

Kui anda välja meistrivõistluste parima mängu tiitel, kuuluks see ilmselt meeste 40+ finaalile, kus kohtusid Indrek Tuul ja Andres Nõmtak. Poolfinaalis oli Indrek välja lülitanud esimesena asetatud eelmise aasta finalisti Jaanus Karilaidi tulemusega 6-1 6-4 ja Andres võitis teises poolfinaalis Toomas Kuuma 6-1 6-3. Finaal kestis 3 tundi ja 14 minutit, mille kestel mängijad pakkusid heal tasemel nauditavat tehnilist ja mentaalset tennist, kus oli mitmekäigulisi kombinatsioone, äralööke, ässasid ja ka lihtvigu, mis mänguga alati kaasas käivad. Mängu alguses sai parema stardi Indrek kuid Andres leidis õige pea oma mängu ja esimene sett tulemusega 7-6 (2) ei tulnud Indrekule kergelt. Seda oli tunda teises setis, mille Andres võitis tulemusega 6-1. Kuigi tulemus näib ühepoolne, olid geimid tasavägised ja mängiti ka seda setti ligi tund. Kolmanda seti alguseks oli aega kulunud ligi 2 tundi.Kolmas sett kulges geim-geimilt ja lõppes lõpuks 6-4 paremusega Andres Nõmtakile.

Tennise algtõed ja mänguoskuse omandas Indrek Tuul aastaid tagasi Haapsalus Tiit Kivistiku käe all, Andres Nõmtak on tennisehariduse saanud Rakverest. Nende mäng oli hea õppematerjal meie praegustele noortele mängijatele.

Meeste 40+ kolmanda koha mängus oli Toomas Kuum parem Jaanus Karilaiust 6-3 6-2. Toomas ja Jaanus osalesid ka nooremate meeste, absoluutklassi turniiril ,kus Toomas jõudis III koha mängule ning Jaanus lohutusturniiri finaali. Pronksimängus alistas Toomas Kuum peale tasavägist mängu Jörgen Hermani kolmes setis 6-2 2-6 6-1 Jaanus Karilaiul aga tuli lohutusturniiri finaalis tunnistada head mängu näidanud 14 aastase Hannes Rabi paremust kes võitis 7-5 6-1.

Meesüksikmängu võitis Igor Nudelman, alistades poolfinaalis Jörgen Hermani 6-3 6-1 ja finaalis oma õpilase, esmakordselt finaali jõudnud Patrik Rainer Kaljula 6-2 6-2. Ilmselt juba järgmisel aastal Patriku, kes 9.augustil saab alles 13 aastaseks, vastu enamus meestel enam erilisi võimalusi ei ole. Seekord võttis ta rajalt maha veerandfinaalis eelmise aasta finalisti Raiko Lipstoki 7-6(0) 6-3 ja poolfinaalis Toomas Kuuma 6-2 6-1. Õigluse huvides peab muidugi märkima, et selle mängu tulemust  mõjutas Toomase jalavigastus, mida ta ei unustanud  korduvalt valjuhäälselt ka publikuga jagada.

Peale Igor Nudelmani tulid maakonna kahekordseteks võitjateks Andres Nõmtak ja Marelle Saar.

Marelle võitis naiüksikmängus 40+ finaalis Moonika Bukotkini 6-3 6-0 ja koos Andresega olid nad segapaarismängu finaalis paremad Igor Nudelman/Simona Ladvast 6-1 6-2. Naisüksikmängu võitjaks tuli ettearvatult Maily Märss, kes oli finaalis parem Annika Mändlast 6-1 6-2.

Selle aasta meistrivõistluste taustal võib tõdeda, et vaatamata viiruse levikule ja sellega kaasnevatele mõjudele ei ole meie tennise seis sugugi halb. Kuigi „Haapsalu tennis 90“ juubeliüritused olime sunnitud lükkama järgmisesse aastasse, on meil üks supermängija Kaia Kanepi näol, mitmed mängijad, kes osalevad Eesti esivõistlustel erinevates liigades, rida andekaid noori kes võidavad auhinnalisi kohti noorteturniiridelt ja hulgaliselt oluliselt oma mängutaset tõstnud harrastusmängijaid. Kui ei oleks aastaringseks harjutamiseks ja turniiride korraldamiseks siseväljakute nappust, oleks see päris hea platvorm kust edasi liikuda.

 

Medalivõitjad

 

Meesüksikmäng              Naisüksikmäng                 Meesüksikmäng 40+      Naisüksikmäng 40+

1.Igor Nudelman             1.Maily Märss                   1.Andres Nõmtak            1.Marelle Saar

2.P.R.Kaljula                    2.Annika Mändla              2.Indrek Tuul                   2.Moonika Bukotkin

3.Toomas Kuum              3.Maike Tellmann             3.Toomas Kuum              3.Ivika Torpel

 

Meespaarismäng                        Naispaarismäng                               Segapaarismäng

 

1.Sulev Vare/Toomas Kuum       1.Kaja Ladva/Simona Ladva              1.Andres õmtak/Marelle Saar

2.Igor Nudelman/P.R.Kaljula      2.Marelle Saar/Katrin Meriloo            2.Igor Nudelman/Simona Ladva

3.Indrek Tuul/Ivar Tuul                  3.Annika Mändla/Silvia Ots              3.Urmas Kärdi/Kristel Kärdi

Protokollid

Vello Kuhi