Kalender

Selgusid Läänemaa meistrid maadluses

27.novembril  toimusid Lihulas Spordihoones esmakordselt Pärnumaa ja Läänemaa ühised kinnised MV-d kreeka-rooma maadluses ning naiste ja meeste vabamaadluses. Kinnised tähendab seda, et võistlusel said osaleda üksnes kutsutud klubid. Kokku osales Läänemaa ja Pärnumaa klubide peale 90 maadlejat, viiest klubist. Lääneranna spordikooli esindasid 30 maadlejat, Haapsalu Dünamot 15 maadlejat, Martna SK-d 11 maadlejat, Vändra Suure Karu Pojad klubi esindas 19 ja Pärnu Leod 15 maadlejat.

Kinnine võistlus andis võistlemise võimaluse ka kõige algajamatele õpilastele. Treenerid teavad üksteise õpilaste taset, et mitte väiksema ettevalmistusega õpilasele haiget teha, sai kogenud sportlasele anda mõne keerulisema ülesande, mida algaja maadleja peal ettevaatlikult ja  vigastusohuta sooritada.

Kahe maakonna maadlejad võistlesid koos, aga arvestust medalite jagamisel peeti maakondadele eraldi, seega saime esmakordselt anda välja igas kaalukategoorias kaks esimest kohta.

Võistluspäevast:

Spontaanselt hakkasin peale avamist võistlusmatše kommenteerima. Selle kohta tuli kiire ja positiivne tagasiside, seletus aitas maadlusest kaugemal oleval publikul mõista, mis parasjagu matil toimus, seega tundus see hea mõte.

Olla korraga 30 võistleva noore treener, peakorraldaja ja ka kohtunik oli liiga suur väljakutse. Õnneks on meil olemas kriitiline mass lapsevanemaid, kes võtsid üle treeneri rolli ja aitasid õigel ajal lastele õige trikoo selga saada. Samuti olid treeneri rollis noored trennikaaslased, nemad nõustasid lapsevanemaid, aitasid kaotajatel kahe matši vahel taastada oma eneseusku ja võimendada kordades õnnestujate rõõmu. Nii olid noored ise treenerite rollis, sest kohtunike töö tegime ühel matil ära Vändra treeneritega ja teise mati võttis enda peale Pärnu treenerite meeskond.

Kuna medalite komplekte oli piisavalt, said pjedestaalil käimise meeldivat tunnet tunda paljud võistlejad. Medal on noore sportlase jaoks väga motiveeriva mõjuga, seega oligi suuresti tegemist suure motivatsiooni peoga, saime igas kaalukategoorias anda välja kaks esimest ja teist kohta ning koguni neli kolmandat kohta.

Pilte leiad Lääneranna spordikooli FB lehelt

Janar Sõber