Kalender

Selgusid Läänemaa KSL parimad 3X3 korvpallis

Läänemaa KSL meistrivõistlustel on tänaseks selgunud kõik paremad koolid korvpallis. Kui kõige ennem riputati medalid kaela 8-9 ja 10-12 klasside tüdrukutele ja poistele, siis nüüd said hea mängu eest autasud ka 4-5 ja 6-7 klasside õpilased. Selles kahes vanuses selgitati paremad 3X3 korvpallis. Kokku osales 14 võistkonda, kuuest erinevast Läänemaa koolist. Kui lüüa kokku kõik noored, kes Läänemaa KSL selle õppeaasta meistrivõistlustel korvpalli mängis, saame arvuks kindlasti üle 200 tüdruku-poisi.

Kõige nooremate, 4-5 klassi poiste 3X3  võistlusel pääsesid kahest neljasest alagrupis poolfinaalidesse Noarootsi Kooli ja Uuemõisa LA ning Haapsalu Linna Algkooli ja Haapsalu Põhikooli I võistkonnad. Neist Noarootsi ja Linna Algkool olid alagrupimängud läbinud puhaste paberitega. Poolfinaalis suutis aga Põhikooli I võistkond Noarootsi võita. Teisest poolfinaalist tuli neile finaalivastaseks Linna Algkool, kes alistas Uuemõisa Algkooli. Medalimängud olid väga põnevad. Pronksised autasud võitis 9:8 paremusega Noarootsi, kes alistas Uuemõisa AK . Finaal oli samuti finaali vääriline. Haapsalu Linna Algkooli poisid olid veidi kindlamad ja tulemusega 10:8 tuli võit Haapsalu Põhikooli I võistkonna üle.

 I- Haapsalu Linna Algkool: Evert Tetto, Matthias Zimmer, Sander Jaaska, Hendrik Soome.

 II Haapsalu PK I: Tom-Simion Treimann, Ken Martti Sakson, Sten Eric Sakson, Taaniel Kahar.

 III Noarootsi Kool: Gregor Trave, Egert Trave, Kerdo Kärpp, Priit Laurits.

Vanemat, 6-7 klasside 3X3 turniiril mängis kuus võistkonda. Ka siin jaotati võistkonnad kahte alagruppi. Väga hästi oli koostatud turniiri kava, kus võimalus finaali pääseda oli ka neil koolidel, kellel alagrupimängud väga hästi ei õnnestunud. Lõpuks jõudsid medalimängudele kolmest Haapsalu Põhikooli võistkonnast kaks ja lisaks veel Oru Kool, ning Noarootsi Kool. Kolmanda koha kohtumises olid Oru poisid kindlalt, 11:0 üle Haapsalu PK II võistkonnast. Koolivendade suure pronksikaotuse heastas Haapsalu PK III võistkond, kes väga põneva mängu järel suutis alistad Noarootsi Kooli 5:2.

Haapsalu PK III: Ingemar Germ, Oliver Laasik, Martin Toomsalu, Ron Moskvin

Noarootsi Kool: Thor Härm, Karl Uberto Eller, Uko Oliver Eller

Oru Kool: Gregor Villakov, Rammo Keelus, Rasmus Kleinberg, Rageri Keelus.

Jaanus Getreu