Kalender

Selgusid Läänemaa esimesed meistrid discgolfis

Lääne maakonna spordiliit Läänela koostöös discgolfiklubiga Keila Mets korraldasid laupäeval, 18. juunil esimesed ametlikud Läänemaa Meistrivõistlused discgolfis. Korralduskohaks sai valitud selle ajaloohõngulise sündmuse jaoks Haapsalu Piiskopilinnus ja seda ümbritsev Krahviaed. Kui pool aastat enne toimumise aega hakati ettevalmistusi tegema ei olnud korraldajail õrna aimugi; et Krahviaias hakkatakse soojatrassi vahetama, kraavid laienevad,muru kasvab meetri pikkuskes ning milliseks kujuneb ilm…

Rada sai mõõdetud ja ümberkujundatud mitmeid kordi, kuid viimase lihvi sai rada viimasel õhtul kui korraldusmeeskond veel varastel hommikutundidel kujundas, printis ning küljendas rajamärgistusi, et kõik ikka korralikult sujuks ja arusaadav oleks.

Me ei oskagi ilma poolest seisukohta võtta – oli see hea või oli see halb… ühesõnaga tuul puhus nii mõnegi korvi pikali, kuid samas puhus minema turistide hordid, kes oleks võinud tõsiseimaid mänguseisakuid esile kutsuda. Vihm sadas märjaks kõik meie riided kuid sadas ka rajad puhtaks suvitajatest, keda tulnuks turvalisuse osas ohjata. Seega võib eelneva kokku võtta järgnevalt,  ilm oli meie poolt ja meiega koos J

Võistlusklasse oli meil 3: avatud-, harrastajate- ja naiste võistlusklass. Kuna tegemist oli siiski Läänemaalastele suunatud üritusega, siis meistritiitlid jagati kohalike mängijate vahel.

Naiste klassis oli võistlusele tulnud 4 osalejat kuid vaid üks Läänemaalt, ehk kohe alguses oli kindel, et ilma trotsides on meistritiitel võidetud noorukese Lisett Alt-i poolt, kes on alles 12 aastane.

Harrastajate võistlusklass oli veidi tummisem, starti oli tulnud 15 võistlusjanust discgolfiharrastajat (harrastajaks lugesime osalejaid, kelle skoorin keskkonna B reiting on väiksem kui 850 punkti). 

Läänemaa harrastajate meistriks krooniti Taivo Vahar, teise koha saavutas  Rene Pärnpuu ja kolmandaks tuli  Andrus Notton.

Kõige suurem osalejate arv oli avatud võistlusklassis, kus kirjas 21 tulihingelist discgolfarit (avatud klass oli kohustuslik skoorini b reiting 850 ja enam punkti omavaile võistlejaile, kuid vastu võeti ka väiksema reitinguga mängijaid, kes selleks soovi oli avaldanud)

Läänemaa absoluutarvestuse parimad olid:

Läänemaa Meister  Karel Üksvärav

II koht: Ivar Rajamets

III koht: Aimar Alesmaa

Olenemata rasketest ilmaoludest oli meelsus kogu võistluste vältel positiivne. Kindlasti oli suureks abiks Piiskopi linnuse poolt eraldatud peavärava-tornikoobas, mis oli õdus pelgupaik võistlusvoorude eel, vahepeal ja lõpuakordil.

Ka ei saaks me hakkama ilma toetajateta, seekord mängisid meiega kaasa: Läänemaa Spordiliit Läänela ja Kultuurkapital, Haapsalu Linnavalitsus, Haapsalu Piiskopilinnus, Coca-Cola ja Römelquelle vesi, Chilli Discgolf ja Latitude64, FB: discrait ning võistluse avas Hansatuled ilutulestikud.

Keila Mets saadab siirad tänutunded abiliste ja osalejate poole ning nagu ma alati ütlen: „Koos teeme paremini“

Kirjutas Tommy Markus