Kalender

Selgusid 13 Läänemaa meistrit maadluses

Nädalavahetusel selgitati Läänemaa meistrid Kreeka-Rooma ja naistemaadluses, kõige rohkem meistritiitleid võitsid Lihula maadlejad.

“Hoia kinni! Ei lase! Ei anna alla! Seitse, viis.. Jess!” Selliseid hüüdeid kostus laupäeval Martnas toimunud Läänemaa meistrivõistlustelt, kus võidu nimel astus sini-punasele matile 45 maadlejat.

Lisaks Läänemaa maadlejatele Haapsalust, Martnast ja Ristilt, olid võistlustele kutsutud osalejad ka Lihulast ja Saaremaalt. “Võistluste eesmärk on selgitada Läänemaa parimad maadlejad. Lihula on kogu aeg olnud Läänemaal, alles hiljuti läks ta Pärnumaa alla,” märkis võistluste korraldaja Martna maadlustreener Tiit Seiton. Ümberkaudsete klubide kutsumine võistlustele aitab selle taset tugevamana hoida ning pakub meistritiitlile tugevamat konkurentsi. Haapsalu maadlusklubi Dünamo treener Aap Uspenski sõnas, et kuigi mõned kaalud jäid ikkagi tühjaks, oli mitmeid tugevaid kaalugruppe.

Päeva lõpuks viisid Lihula maadlejad koju viis meistritiitlit, Haapsalu maadlusklubi Dünamo omad neli, Risti noored kaks ja Martna ühe. “Võistlustel läks hästi, meid oli palju! Ja hea on näha, et lapsevanemad elavad kaasa. Tulime viie autoga siia,” sõnas Lihula treener Janar Sõber. “Mul on hea meel, et tugevad maadlejad olid kohal.”

Paljudele noortele maadlejatele oli see elu esimesene võistlus. “Meil oli kaheksa last, kes olid oma esimesel võistlusel. Oli ka neid, kes maadluse ajal nutsid,” sõnas Sõber ja lisas, et maakondlikud võistlused on hea koht, kus treener saab oma alustavad sportlased võistlema tuua. Ka Martna võistlejate seas oli neid, kes maadluses alles algajad. “Ühes poisis üllatusin väga. Arvasin, et ta ei saa oma vastase vastu midagi teha, vastane oli kõvasti raskem kui tema. Aga matš lõppes 5-4. Nii et ta kaotas hoopis napilt viimastel sekunditel punktidega,” rääkis Seiton.

Haapsalust pärit Hugo Õunaid sai koju viia aga pärast paariaastast trennides käimist oma esimese võistluse kulla. “Selle üle oli väga hea meel. Hugo tegi matšil asju, mida ta on trennides teinud, aga võistlustel pole varem millegipärast teinud. Näiteks nupuvõtet,” sõnas Haapsalu treener Uspenski. 

Läänemaa maadlusmaastiku pigem uute tegijatena viisid Risti maadlejad koju kaks meistritiitlit, ühe võttis treener Hannes Välis. Ristil tegutsetakse täna maadlemisega alles paar aastat ning võistlustel osalevad noored Raplamaal asuva klubi Juhan all. “Neil läheb tublisti, on hea noor treener ja pered, kes on hästi aktiivsed, näiteks Böttkerid,” märkis Seiton.

Läänemaa meistritiitleid jagati Kreeka-Rooma maadluses kümnele poisile ning naistemaadluses kolmele tüdrukule.

Läänemaa meistrid:

2004 ja nooremad

Kehakaal -30kg Ats Kaasik (Lääneranna RJK Leola)

Kehakaal -35kg Hugo Õunaid (Haapsalu MK Dünamo)

-40kg Robin Heuer (Haapsalu MK Dünamo)

-50kg Stefan-Lauri Mölder (Lääneranna RJK Leola)

-60kg Artjom Vinogradov (Haapsalu MK Dünamo)

+60kg Hendrik Rämman (Lääne-Nigula SK Martna)

2003 ja vanemad

Kehakaal -60kg Kevin Uspenski (Haapsalu MK Dünamo)

-70kg Nikita Vinogradov (Haapsalu MK Dünamo)

-90kg Hannes Välis (Lääne-Nigula MK Juhan)

+90kg Eerik Pank (Lääneranna RJK Leola)

Neiud

-30kg Mia- Jessica Mölder (Lääneranna RJK Leola)

-50kg Getter Tõnstrem (Lääne-Nigula MK Juhan)

+50kg Kristyn Pihelgas (Lääneranna RJK Leola)

Pildigalerii 

Kelli Seiton