Kalender

Sakson ja Sergatšjov tulid Eesti meistriteks

Nädalavahetusel toimusid Tallinnas, Lasnamäe Kergejõustikuhallis Eesti talvised kergejõustikumeistrid. Vabariigi parimad selgitasid sellel korral U23(1997-1999 s), U20(2000-2001 s) ja U18(2002-2003 s) vanuseklassi kergejõustiklased. Kohal oli ligi 600 sportlast, 44 Eesti kergejõustikuklubist. Kohal olid enamus meie vabariigi parimad. Medalite nimel läksid võistlustulle ka kolme meie maakonna kergejõustikuklubi sportlased.

Haapsalu Kergejõustikuklubi oli esindatud viie ning Läänemaa Kergejõustikuklubi ja Jooksuklubi Tempo kumbki ühe kergejõustiklasega.

Võrreldes kahenädalataguse U14(2006-2007 s) ja U16(2004-2005 s) vanuseklassi meistrivõistlustega, kui Läänemaalt võistles 16 sportlast, oli osalejatering muidugi ahtake.

Kindlasti olid selleks ka omad põhjused. Muidugi vanematesse vanuseklassidesse jõudmine ja seal võistlemine ongi juba sportlase tunnuseks. Lisaks mitmed noorsportlased, kes seni esindanud meie maakonna klubisid, on esindamas nüüd uut koduklubi. On noorsportlasi, kes viimastel aastatel küll noppinud Eesti meistrivõistlustel medalivõite, aga kelle treenitus hetkel ei vasta Eesti meistrivõistluste tasemele. Ja muidugi käib ringi sportlase kõige hullem kaaslane-vigastustetont. Ka see pani osalejateringile oma pitseri. Näiteks ei saanud poiste U18 vanuseklassi 800 meetri jooksus Läänemaa KJK eest võistelda möödunud hooaja Eesti noorte meister 1500 meetri takistusjooksus Virgo Vallik.

Kuid kõik seitse sportlast, kes võistlesid, tegid seda hästi, isegi väga hästi.

Meie maakonda tuli kaks Eesti noorte meistritiitlit. Haapsalu Kergejõustikuklubi sportlane Kevin Sakson (foto Kaja Ladva) tõestas taas, et talle ei ole hetkel vabariigis vastast. Ants Kiisa hoolealune tõukas 6.kg raudmuna 17.40 ja võitis kahe ja poole meetrise edumaaga teise koha eest U20 kuulitõukes meistrikulla. Kaja Ladva juures alustanud ja nüüd Tallinnas treeniv Läänemaa 2018 aasta parim noorsportlane kiikab peatselt Ameerika Ühendriikide poole, et oma talenti veel rohkem avada.

Teise kuldmedali, mida ennem starti sama kindlalt oodati, kui Kevini esikohta, võitis JK Tempo Ruslan Sergatšjov. Tema võitis ülekaaluka Eesti meistritiitli U20 vanuseklassi 5000 meetri käimises ajaga 24.44,37. Ruslani treener on Mihail Jutkin.

Haapsalu Kergejõustikuklubile tõi teise medalivõidu Anna-Maria Vjazemski Naiste U 20 60 meetri tõkkejooksus. Eeljooksust neljanda ajaga finaali pääsenud tõkkesprinter suutis finaalis teha veel parem jooksu ja ületas finišijoone kolmandana. Aeg 9.09, isiklikust rekordist jäi puudu 0,02 sekundit. Ka Anna-Maria on kergejõustikuga alustanud Kaja Ladva juures. Praegu treenib teda Heiko Väät. Lisaks tõkkejooksu pronksile saavutas ta veel väga korraliku neljanda koha kõrgushüppes. Tulemuseks 1.63. Pronksmedalist lahutas teda 3 sentimeetrit.

Eliis-Maria Koit tõi Haapsalu KJK-le esikaheksa kohad hüpetes. Teivashüppes tuli isiklik rekord 2.70 ja viies koht, ning kõrgushüppes oli ta 1.58-ga kaheksanda koha omanik.

Haapsalu KJK eest tegid väga veenvad stardid kaks U20 vanuseklassi sportlast. Taas olid nad kõrgetel kohtadel hüpetes. Kristofer Kikut tegi eluvõistluse kolmikhüppes. Kuues koht tuli suurepärase tulemusega 12.43. Kõrgushüppes oli ta aga veel koht kõrgemal. Viienda koha andis tulemus 1.75. Täpselt sama tulemusega oli kuues Sven Makienko, kellele see oli isiklik rekord. Poiste treener Kaja Ladva oli mõlema etteastega ülimalt rahul:”Poisid tegid suurepärase võistluse. Kristoferi kolmikutulemus teeb enim rõõmu”.

Ka Läänemaa KJK noorsportlane Tambet Järve jooksis kaks isiklikku rekordit. Treener Jaanus Getreu näpunäidete järgi harjutav mitmekülgne sportlane kattis 800 m poiste U20 14.koha vääriliselt, ajaks 2.16.94. Poole lühemal distantsil tuli samuti isiklik siserekord. Ajaga 57.81 oli ta 17.koha omanik.

Jaanus Getreu