Kalender

Saalijalgpallis olid edukamad Haapsalu põhikool ja Lõuna-Läänemaa koolid

saalijalgpall haapsalu põhiookooli võistkond kaarel koel
Haapsalu põhikool I: (Karel Saarkopli, Siim Pikaro, Jako Kariste, Kristo Enn, Karmo Einmann, Marko Maisalu, Sten-Mark Aalberg, õpetaja Erkki Lass, treener Aavo Tomingas). Foto: Kaarel Koel

Jalgpalli jätkuvalt väga suurt populaarsust meie maakonna koolide hulgas näitab osavõtnud koolide arv. Turniiril asusid võistlustulle tervelt üheksa kooli, kümne võistkonnaga. Ja suur rõõm on tõdeda seda, et kõik koolid mängivad head jalgpalli.

Just see tegi peakohtunikule ja Läänemaa Jalgpalliklubi treenerile Aavo Tomingasele kõige enam rõõmu: “Kõik võistkonnad mängivad ilusat ja tehnilist jalgpalli. Möödas on ajad, kus olid lihtsalt osalejad. Kvaliteet on tohutult tõusnud. Enamus koolides kas toimuvad jalgpallitreeningud, või osalevad koolide lapsed klubide jalgpallitreeningutel.”

Sama meelt oli ka Oru Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Renno Silde: “Jalgpallivõistlustelt on kadunud väga suureskoorilised kaotused. See näitab, et tase koolides on võrdsustunud.”

Kogu turniir õpetajate ja treenerite sõnu ka kinnitas. Võistlus oli ülihuvitav. Kui alagrupimängude esimese kahe vooru järel olid medalimängudele pääsemas ühed koolid. Siis alagrupimängude lõpuks oli olukord teine, kuigi tõsi, tugevamad mängisid lõpuks ikka finaalis.

Turniiri reglement oli selline, et poolfinaale ei toimunud, seega, kes tahtis mängida Läänemaa Koolispordi Liidu karikale, ei tohtinud alagrupis libastuda. Kuid seda tegid lõpuks finaalis kokku saanud Haapsalu Põhikooli I võistkond ja Lihula gümnaasium mõlemad, vastavalt viigiga Virtsu koolile ja kaotusega Palivere põhikoolile. Kindel mäng aga teistes alagrupimängudes sillutas mõlemale koolile tee finaali.

Alagrupikohtumiste põhjal pääsesid medalimängudele kaks Haapsalu põhikooli võistkonda ja kaks Lõuna-Läänemaa kooli, Lihula gümnaasium ja Virtsu kool.

Mõlemad mängud olid tulised ja mõlemas mängus jäi Haapsalu Põhikool peale. Kolmanda koha võitis Haapsalu Põhikooli II võistkond 2:1 võiduga Virtsu Kooli üle. Väga kõrgetasemelises finaalis sai otsustavaks Kristo Enni tabamus, mis Haapsalu Põhikooli I võistkonna 1:0 võiduga Lihula Gümnaasiumi üle Läänemaa KSL meistriks viis.

  1. Haapsalu põhikool I: (Karel Saarkopli, Siim Pikaro, Jako Kariste, Kristo Enn, karmo Einmann, Marko Maisalu, Sten-Mark Aalberg, õpetaja Erkki Lass, treener Aavo Tomingas)
  2. Lihula gümnaasium (tr Jaanus Getreu)
  3. Haapsalu põhikool II (õp Erkki Lass, tr Aavo Tomingas)
  4. Virtsu kool (õp Eduard Brock)
  5. Palivere põhikool (õp Väino Munskind)
  6. Taebla gümnaasium (õp Enn Kerge)
  7. Risti põhikool (õp Ulrika Tülp)
  8. Oru kool (õp Renno Silde)
  9. Noarootsi kool (õp Silver Schönberg)
  10. Ridala põhikool (õp Pille Raudsepp)