Kalender

Ridalas toimus 25. korda jüriööjooks-matk

Ridala 25. jüriööjooks-matk toimus traditsiooniliselt 23. aprilli õhtul. Raja pikkuseks 4,9 km, maršruudil Ridala Põhikool-Parila seltsimaja.  Ilm oli juubelivääriline. Nii suvises ilmas pole varem nimetatud spordisündmust saanud korraldada.

Osavõtjate arv oli rekordiline – 231.  Nendest naisi 148 ja mehi 83. Nagu ikka, oli kõige rohkem naisveterane – 48. Kuni 16-aastasi tüdrukuid 50 ja poisse 49.

Kõik raja läbinud said osvõtudiplomi ja lõpetasid rõõmsas meeleolus. Mitmed pered matkasid lapsekärut lükates või väike põnn kolmerattalise rattaga kõrval. Suurima üllatusega sai hakkama peadselt 4-aastaseks saav Liz-Sandra Hani , kes vanaema Gerda Vilbase kõrval terve teekonna oma jalgadel läbis ja seda ajaga 34.44,0.  „Mitte käies, vaid lausa joostes“, ütles vanaema. See oli tallegi suureks üllatuseks. Pere on pärit Võnnust ja sealt on alati jüriööjooksul palju osalejaid.

Esikolmik. Fotod erakogu

Juubelijooksu üldvõitja karika napsas seekord Läänemaa tuntud jooksja Argo Jõesuu rekordajaga 15.09,0. Teisena jõudis kohale Karel-Sander Kljuzin (15.21,0) ja kolmandana Lauri Luik (15.41,0). Esimene naine, Kädi Raadla (alumisel pildil), oli 14. kohal ajaga 20.13,0. Naiste raja rekordit hoiab enda käes kaheksa korda järjest parima naisena lõpetanud Maret Valk (19.02,0).

Võistlusarvestus oli kaheksas vanusegrupis, naised ja mehed eraldi.

Vanusegruppide võitjad:

Kuni 8-aastased – Loore Erit ja Ahti Raagma, 9-10 – Emma Sofia Pets ja Marten Jõeleht, 11-12 – Kai Kurisman ja Mattias Priinits, 13-14 – Maily Märss ja Roomet Pärna, 15-16 – Kendra Kurisman ja Jarmo Lempe, 17-21 – Kädi Raadla ja Karel-Sander Kljuzin, N22-34 – Minna Veedler, M22-39 – Argo Jõesuu, Vet – Kadri Raadla ja Uno Alliku.

Ridala jüriööjooks on spordisündmus, mis on pühendatud südamekuule. Seetõttu tunnustatakse alati ka suurema osavõtuga peresid ja järjepidevaid osalejaid. Seekord tuli välja anda ergutuspreemiat 25-le perele, kus ema ja isa olid rajale tulnud koos kahe või rohkem lastega. Viis viimast aastat järjest raja läbinuid premeeriti ergutusšokolaadiga – kokku 60.

Kõikide aastate kõige järjekindlamaid jooksjaid tunnustati spordisärgiga, millel Ridala juubeliooksu logo. Kõige visamaks osavõtjaks on olnud Astra Pärna (Võnnu), kes on raja läbinud kõikidel kordadel. 23 korda on raja läbinud Jaanis Koppel, Henry Erik ja Tauno Riibak. 10 eelnevat aastat järjest raja läbinuid oli 19.

Ridala 25. jüriööjooksu toetas medalite ja karikate ostmisega KULKA Läänemaa ekspertgrupp ja särkide ostmisega Haapsalu linnavalitsus. Ergutusauhinnad pikaajalistele jooksjatele pani välja spordiliit „Läänela“.

Kõikidel aastatel hästi sujunud spordisündmus on teoks saanud tänu stabiilsele kohtunike brigaadile ja abilistele koosseisus Maire Vilbas, Hele-Mall Erik, Tõnu Erik,  Milve Viigand, Sirje Matsik, Ene Jundas, Aime Koit, Eda Kivimäe,  Piret Silm ja Merike Peek. Statistilist järjepidevust peab Madis Raudsepp. Suured tänud kõigile!

 

Ridala spordiklubi esindaja Pille Raudsepp