Kalender

Ridala XXII Jüriööjooksu võitis Igor Skatško

Laupäeva päikselisel õhtupoolikul toimus traditsiooniline Ridala XXII Jüriööjooks-matk marsruudiga Ridala Põhikool – Parila vana koolimaja. Raja pikkuseks 4,9 km. Rajale läks seekord 207 osavõtjat – 94 meest ja 113 naist. Kõige rohkem osavõtjaid oli naisveterane 35 aastased ja vanemad. Kõige vähem oli osalejaid noormeeste vanusegrupis 13-14 eluaastat. Noorim raja läbija oli 11 kuune vankris ja vanim 64 aastane naisterahvas kepikõndijana.

Jooksu lõpetas esimesena ja üldvõidu saavutas Igor Skatško (19) Haapsalust, ajaga 15.33,0. Naiste arvestuses saavutas esikoha Anastasija Skatško (14) Haapsalust, ajaga 19.35,0. Üldvõitjaid autasustati traditsiooniliselt Ridala Jüriööjooksu karikaga.

Teised vanuseklasside võitjad olid:

Kuni 8.a. – Janeli Eilpuu ja Rasmus Ulm;

9-10 – Kleer Jaani ja Tanel Toomemägi;

11-12 – Maily Märss ja Sander Kriit;

IMG_8514

13-14 – Anastasija Skatško (pildil) ja Marten Valk;

15-16 – Reneli Saumets ja Ruslan Sergatšov;

IMG_8527

17-21 – Mari Jürjer ja Igor Skatško;

N 22-34 – Geete Kaasik;

M 22-39 – Lauri Tanner;

veteranid – Ly Märss ja Uno Alliku.

Rõõmustav oli jagada palju kringleid osalenud peredele ja kõige suurem esindus oli perekond Kokvelil (8 liiget). Traditsiooniliselt jagati šokolaade ka viimasel viiel aastal osavõtjatele ja lastele. Iga osavõtja sai mälestuseks diplomi. Iga vanusegrupi kolme parimat autasustati Ridala valla diplomi ja medaliga.

Kuna liikumine on parim viis ennetada südamehaigustesse haigestumist, siis oli ka Ridala XXII Jüriööjooks-matk üks osa üle-eestilisest üritustesarjast Südamekuu – Liigu kogu südamest. Toimunud rahvajooks oli osaliselt rahastatud „Rahvastiku tervise arengukava 2009-2020“ vahenditest, MTÜ Ridala Spordiklubi ja Ridala valla spordieelarvest.

Suur, suur tänu kõigile vabatahtlikele abistajatele ja eriline tänu Pille Raudseppale ning Maire Vilbasele.

Toimunud rahvajooksu pildialbumi ja protokollid leiab Ridala valla kodulehelt www.ridala.ee ja MTÜ Ridala Spordiklubi facebooki lehelt.

Kirjutas Eveli Maripuu