Kalender

Ridala rahvastepallitüdrukud võitsid Eesti koolispordiliidu hõbemedalid

Läänemaad esindasid sel võistlusel Ridala põhikooli tütarlapsed, Haapsalu linna algkooli poisid ja Lihula gümnaasiumi poisid. Kõik kolm kooli olid selleks õiguse saanud väga hea esinemise eest Läänemaa KSL meistrivõistlustel.

Kohilas läks meie koolidest kõige paremini Ridala põhikool. Ridala tüdrukud alistasid alagrupis kõik oma vastased. Ridala paremust pidid tunnistama nii Jüri gümnaasium, Saaremaa ühisgümnaasium kui ka Rapla ühisgümnaasium. 

Poolfinaalis sai meie maakonna tüdrukute võidutee jätku – Saue gümnaasium alistati 2:1. 

Finaalis oli vastaseks Kohila gümnaasium. Ridala tüdrukud mängisid hästi, kuid kodupubliku ees mänginud Kohila gümnaasiumist siiski jagu ei saadud. Kuid teine koht on väga hea saavutus ja läänlaste esimene medalivõit rahvastepallis üle mitme aasta. 

Ridala põhikooli eest mängisid: Maili Märss, Reeli, Rosenberg, Karmen Lindsalu, Stelli Hedith Siht, Helena Kase, Kleer Jaani, Kai Kurisman. Tublide tüdrukute tubli õpetaja on Pille Raudsepp.

Poiste turniiril esindasid Läänemaad mainitud Haapsalu linna algkool (õpetaja Laine Küttim) ja Lihula gümnaasium (õpetaja Jaanus Getreu). Alagrupimängud andsid tulemuseks selle, et kaks meie kooli pidid vastamisi astuma 9.-10. koha kohtumises. Kui kaks nädalat tagasi võitis Läänemaa koolide võistluste finaalis Haapsalu linna algkool, siis nüüd sai Lihula Gümnaasium revanši, võites 2:1.

 

Jaanus Getreu